reklama
 
 

Roman Houska

19. 11. 2013 23:19
Roman Houska, vlivný člen severočeské ČSSD a partner někdejší hejtmanky a současné vicehejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, byl nalezen zastřelený u své vily v ulici Kamenný vrch v Chomutově.

Roman Houska, vlivný člen severočeské ČSSD a partner někdejší hejtmanky a současné vicehejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové, byl v listopadu 2013 nalezen zastřelený u své vily v ulici Kamenný vrch v Chomutově. Místo činu zkoumají policisté a byla nařízena soudní pitva.

O Romana Housku se média zajímala více než o ostatní krajské funkcionáře politických stran. Naposledy v září 2013, kdy vyhrál spor se svým bývalým stranickým šéfem Jiřím Paroubkem, kterého označil za "novodobou obdobu sovětského politika Lavrentije Beriji". Houska byl vlivným členem ústecké ČSSD a právě Paroubka se mu podařilo od místní sociální demokracie odstřihnout. Stál v čele skupiny, která bojovala proti expremiérovi a jeho příteli Petru Bendovi.

Jméno Roman Houska je spojováno především s jeho problémy se zákonem.

V roce 2012 například Houskovi úřady zabavily řidičský průkaz, protože se odmítl podrobit dechové zkoušce na přítomnost alkoholu.

Nebylo to poprvé, kdy se Houska dostal do konfliktu se zákonem. Například v březnu 2013 parkoval na zákazu vjezdu, o deset let dříve přejel nohu strážníkovi, který ho chtěl za špatné parkování pokutovat. Za to se Houska dostal dokonce až k soudu, krajský soud ovšem v roce 2009 překvalifikoval trestný čin pouze na přestupek. Nakonec tak z celého případu odešel bez potrestání.

Houska byl také podezřelý z toho, že v devadesátých letech vyhrožoval podnikatelům a vydíral je, protože se účastnili dražeb budov, které chtěl vlastnit sám. V roce 2005 ale jeho stíhání skončilo, krajský soud ho totiž kvůli průtahům zastavil.

19. 11. 2013 23:19

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama