Radek Augustin

5. 5. 2010 17:13
Radek Augustin je předsedou KV SPOZ Olomouckého kraje a místopředsedou strany. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr olomoucké kandidátky SPOZ.
Radek Augustin.
Radek Augustin. | Foto: Jakub Novák

Radek Augustin je předsedou KV SPOZ Olomouckého kraje a místopředsedou strany. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr olomoucké kandidátky SPOZ. Strana se však do Sněmovny nedostala.

V červenci 2013 byl vládou Jiřího Rusnoka jmenován vedoucím Úřadu vlády ČR. Po dobu výkonu této funkce pozastavil své působení v předsednictvu SPOZ.

Augustin pracuje jako projektový manažer investičních a neinvestičních projektů čerpajících prostředky ze strukturálních fondů EU.

V minulosti byl členem ČSSD. V roce 2010 vstoupil do SPOZ.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes 900 lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku asi 900 trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se zatím nikdo nepřihlásil.

Okolo sta vězňů z celkového počtu 1000 v budově zůstalo, ostatní utekli. "Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

Milice ADF utvořili muslimští rebelové původem z Ugandy, kteří se na východě Konga usídlili v 90. letech. Povstalci podle OSN v oblasti od začátku roku 2019 zabili přes 1000 lidí, a to i přes opakované pokusy konžské armády skupinu zneškodnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy