Pavlína Nytrová

15. 7. 2016 16:58
Pavlína Nytrová je česká politička a členka ČSSD, která od roku 2013 působí jako poslankyně Parlamentu ČR. Do povědomí veřejnosti se dostala především kvůli svým vyjádřením proti adopci dětí osobami s homosexuální orientací, za které byla kritizována jak čelními představiteli své strany, tak i politickými reprezentanty napříč politickým spektrem a komentátory v médiích.
nytrová
nytrová | Foto: Aktuálně.cz

Do ČSSD vstoupila v roce 1997 a v roce 1998 byla zvolena v komunálních volbách za tuto stranu do Zastupitelstva města Frýdku–Místku, ve kterém působila až do roku 2014, kdy již nekandidovala. V roce 2008 kandidovala neúspěšně do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje, kam byla zvolena o čtyři roky později. V komunální politice na sebe upozornila v roce 2013, kdy požadovala pozastavení členství v ČSSD pro primátora Frýdku-Místku Michala Pobuckého, neboť byl v té době stíhán pro zneužití pravomoci veřejného činitele. Reakce však byla zcela opačná a po odvolání z funkce představenstva městské společnosti Frýdecká skládka byla na čas vyloučena z klubu zastupitelů za ČSSD ve Frýdku-Místku.

Ing. Pavlína Nytrová

Ing. Pavlína Nytrová se narodila 6. března 1968. Absolvovala gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku a v letech 1986 – 1991 vystudovala ekonomii na VŠ Báňské – Technické univerzitě Ostrava. V rámci své profesionální kariéry působila jako státní zaměstnankyně, načež přešla do soukromé sféry, kde mj. působila jako ředitelka společnost ND-R, a. s. Je rozvedená a má dvě děti, trvale bydlí ve Frýdku-Místku.

Působení v Poslanecké sněmovně ČR a kontroverze

Do poslanecké sněmovny byla zvolena v roce 2013, kdy nahradila Radima Turka, kterému před tím dělala asistentku. V roce 2015 iniciovala vznik petice proti adopci dětí páry stejného pohlaví. V polovině července 2016 prohlásila ve Sněmovně během diskuze o novele zákona o registrovaném partnerství, která by umožnila osvojení dítěte druhého partnera, že bude hlasovat proti této novele, jelikož (mimo jiné) „homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi“. Jako důvod pro svá tvrzení uvedla, že „se řídí svým srdcem“ a mezi své zdroje označila mj. „komentáře pod články, které se této problematiky týkají, na Novinkách a jiných webech.“

V reakci na její prohlášení ji k odchodu z ČSSD vyzvala členka předsednictva ČSSD a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová. Ve stejném duchu se vyjádřili i místopředseda strany a předseda Sněmovny Jan Hamáček a kritiku sklidila od předsedy poslaneckého klubu ČSSD Romana Sklenáka či předsedy Senátu za tutéž stranu Milana Štěcha. Od jejích postojů se distancoval i premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. Na její obranu se pak postavili její stranický kolega v PS Stanislav Huml nebo někdejší poslanec ČSSD a zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček.

Kritikou na svou adresu rovněž sklidila od opozičních politiků a zejména pak v médiích a na sociálních sítích. Druhý den po zveřejnění jejích výroků napadli hackeři její webové stránky, na kterých vyjádřili znechucení z jejích postojů. V reakci na kritiku svých názorů prohlásila, že již nebude znovu kandidovat do sněmovny.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Britský operátor EE znovu zavede roamingový poplatek za volání v Evropě

Britský mobilní operátor EE od příštího roku znovu zavede roamingový příplatek za telefonování v jiných evropských zemích. Firma vlastněná britskou telekomunikační společností BT to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. Dříve přitom stejně jako ostatní britští operátoři tvrdila, že se po brexitu k takovému kroku nechystá, připomněla agentura AP. Zrušení roamingu v červnu 2017 ušetřilo britským turistům a jiným cestovatelům miliony liber na poplatcích za používání chytrých telefonů v evropském zahraničí.

EE uvedla, že poplatek budou muset od ledna 2022 platit zákazníci, kteří se zaregistrují po 7. červenci. Za volání, posílání textových zpráv a využívaní dat ve 47 evropských zemích s výjimkou Irska jim firma bude denně účtovat dvě libry (necelých 60 Kč). Svůj záměr společnost odůvodnila tím, že tak chce "podpořit investice" v Británii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy