Otto Chaloupka

Aktualizováno 22. 7. 2010 9:35
Poslanec za Věci veřejné v Jihomoravském kraji.
Otto Chaloupka.
Otto Chaloupka. | Foto: Vojtěch Marek

Poslancem za Věci veřejné byl zvolen v květnu 2010 v Jihomoravském kraji.

Je místopředsedou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a členem Hospodářského výboru.

V anketě Aktuálně.cz, v níž jsme zkoumali majetkové poměry nových poslanců, odpověděl, že vlastní větší pozemek a novostavbu většího domu. Vedle toho přiznává čtyři automobily a motocykl. Majetek a příjmy v USA nepovažuje za nutné sdělovat.

Studoval VUT v Brně, ale studia nedokončil, protože v roce 1985 emigroval. Vrátil se po revoluci, poté ale ještě na pár let odjel do USA, protože se politická situace podle něj "nevyvíjela tím správným směrem".

V současnosti je společníkem ve firmě, která se zabývá autoopravárenstvím.

Je ženatý, má dvě dcery.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy