Otto Chaloupka

Aktualizováno 22. 7. 2010 9:35
Poslanec za Věci veřejné v Jihomoravském kraji.
Otto Chaloupka.
Otto Chaloupka. | Foto: Vojtěch Marek

Poslancem za Věci veřejné byl zvolen v květnu 2010 v Jihomoravském kraji.

Je místopředsedou Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj a členem Hospodářského výboru.

V anketě Aktuálně.cz, v níž jsme zkoumali majetkové poměry nových poslanců, odpověděl, že vlastní větší pozemek a novostavbu většího domu. Vedle toho přiznává čtyři automobily a motocykl. Majetek a příjmy v USA nepovažuje za nutné sdělovat.

Studoval VUT v Brně, ale studia nedokončil, protože v roce 1985 emigroval. Vrátil se po revoluci, poté ale ještě na pár let odjel do USA, protože se politická situace podle něj "nevyvíjela tím správným směrem".

V současnosti je společníkem ve firmě, která se zabývá autoopravárenstvím.

Je ženatý, má dvě dcery.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Papež František přiletěl do Iráku na historickou návštěvu. Bezpečnostní opatření jsou mimořádná

Papež František v pátek v poledne přiletěl do Bagdádu. Cílem jeho návštěvy Iráku je podpořit křesťanskou menšinu, zdecimovanou válkami a terorem Islámského státu. Čtyřdenní cestu provázejí mimořádná bezpečnostní opatřeníkvůli koronaviru a také kvůli obavám z útoků islamistů.

před 7 minutami

V Rakousku zatkli Čecha, který do země převezl autem deset Syřanů

V Rakousku zatkli českého převaděče, který z Maďarska převezl do země migranty ze Sýrie. Deseti běžencům namačkaným v jednom osobním autě odmítl během zhruba sedmihodinové jízdy zastavit a nedal jim ani napít, uvedla s odvoláním na policii agentura APA.

Muž byl zatčen v obci Hinterbrühl na okraji Vídně, jím převezení migranti požádali v Rakousku o azyl. Ilegální převoz, za který měl 22letý Čech slíbeno 1500 eur (zhruba 40 tisíc korun), se uskutečnil v noci na pátek minulý týden, uvedla policie.

Podle zemského ředitelství policie v Dolních Rakousech pracoval zadržený pro mezinárodní převaděčskou organizaci, která jej v Česku získala ke spolupráci příslibem vysokých výdělků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy