Martin Novotný - primátor Olomouce a poslanec za ODS

12. 9. 2013 19:58
V předčasných volbách do poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 získal primátor města Olomouc pozici lídra kandidátky ODS v tamním kraji.
Martin Novotný.
Martin Novotný. | Foto: ODS

Primátor města Olomouc se stal lídrem kandidátky ODS v Olomouckém kraji v předčasných volbách do poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013. ODS zde dostala 6,04 % hlasů a preferenčně označilo Novotného 3 288 voličů. Stal se tak poslancem.

Do vedení jednoho z největších moravských měst se dostal poprvé v roce 2006, primátorský post obhájil v Olomouci i po volbách v roce 2010.

Pět let studoval filosofii na Filosofické fakultě UK, ale nemá státní zkoušky. V roce 1990 odmaturoval na Slovanském gymnáziu v Olomouci.

Do ODS vstoupil v roce 1996, působil v organizaci Mladých konzervativců a nyní je předsedou místní a místopředsedou regionální buňky ODS.V letech 2002-2006 byl ještě náměstkem primátora Olomouce.

Narodil se v roce 1972 v Olomouci. Je rozvedený.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Édouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11 000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzivě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy