Jitka Chalánková

Aktualizováno 21. 7. 2019 10:43
Jitka Chalánková je senátorku za Přerovsko, členkou klubu ODS. Dříve byla poslankyní TOP 09.
Foto: ČTK

Jitka Chalánková je senátorkou za obvod Přerov. Dříve byla poslankyní za TOP 09, zvolena byla v předčasných volnách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 i v řádných volbách v květnu 2010 v Olomouckém kraji.

V letech 2004 až 2008 zastávala funkci náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí, životního prostředí a rozvoje venkova.

Vystudovala všeobecné lékařství na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracovala jako dětská lékařka. Je společníkem ve firmě ProMedica s.r.o., která provozuje nestátní zdravotnické zařízení. Má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy