Jitka Chalánková

Aktualizováno 21. 7. 2010 10:43
Jitka Chalánková byla v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolena poslankyní za TOP 09. Stála v čele olomoucké kandidátky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Top09

Jitka Chalánková byla v předčasných volnách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 zvolena poslankyní za TOP 09. Stála v čele olomoucké kandidátky.

Poslankyní za TOP 09 byla poprvé zvolena v květnu 2010 v Olomouckém kraji.

V minulém funkčním období byla místopředsedkyní výboru pro sociální politiku a členkou organizačního výboru a výboru pro evropské záležitosti. Zasedala ve Stálé komisi pro rodinu a rovné příležitosti.

Pracovala jako dětská lékařka. Je společníkem ve firmě ProMedica s.r.o., která provozuje nestátní zdravotnické zařízení.

V letech 2004 až 2008 zastávala funkci náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí, životního prostředí a rozvoje venkova.

Vystudovala všeobecné lékařství na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy