Jitka Chalánková

Aktualizováno 21. 7. 2019 10:43
Jitka Chalánková je senátorku za Přerovsko, členkou klubu ODS. Dříve byla poslankyní TOP 09.
Foto: ČTK

Jitka Chalánková je senátorkou za obvod Přerov. Dříve byla poslankyní za TOP 09, zvolena byla v předčasných volnách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 i v řádných volbách v květnu 2010 v Olomouckém kraji.

V letech 2004 až 2008 zastávala funkci náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí, životního prostředí a rozvoje venkova.

Vystudovala všeobecné lékařství na Univerzitě Palackého v Olomouci. Pracovala jako dětská lékařka. Je společníkem ve firmě ProMedica s.r.o., která provozuje nestátní zdravotnické zařízení. Má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy