Jitka Chalánková

Aktualizováno 21. 7. 2010 10:43
Jitka Chalánková byla v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny zvolena poslankyní za TOP 09. Stála v čele olomoucké kandidátky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Top09

Jitka Chalánková byla v předčasných volnách do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 zvolena poslankyní za TOP 09. Stála v čele olomoucké kandidátky.

Poslankyní za TOP 09 byla poprvé zvolena v květnu 2010 v Olomouckém kraji.

V minulém funkčním období byla místopředsedkyní výboru pro sociální politiku a členkou organizačního výboru a výboru pro evropské záležitosti. Zasedala ve Stálé komisi pro rodinu a rovné příležitosti.

Pracovala jako dětská lékařka. Je společníkem ve firmě ProMedica s.r.o., která provozuje nestátní zdravotnické zařízení.

V letech 2004 až 2008 zastávala funkci náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí, životního prostředí a rozvoje venkova.

Vystudovala všeobecné lékařství na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Má čtyři děti.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy