Wesley Sneider (Nizozemsko)

Aktualizováno 1. 3. 2012 1:15
Wesley Sneider je nizozemský fotbalista působící v tureckém Galatasaray.
Wesley Sneider
Wesley Sneider | Foto: Reuters

Sneider se narodil 9. června 1984 v Utrechtu ve fotbalové rodině. Jeho otec i dva bratři se také profesionálně věnovali nebo věnují kopané. Je středopolař a v národním týmu Nizozemska debutoval v dubnu 2003. S reprezentací hrál už na mistrovství světa v Německu v roce 2006 a také o dva roky později na evropském šampionátu. Na světovém šampionátu v roce 2010 získal s týmem stříbrné medaile.

V jeho kariéře jsou zapsané velkokluby, za které nastoupil: Ajax Amsterdam, nejslavnější klub v jeho rodné zemi, Real Madrid, nejslavnější klub Španělska, nebo Inter Milán. S ním je také vítězem Ligy mistrů z roku 2010. Za milánský klub hrál do roku 2013, poté zamířil do tureckého Galatasaray.

Více o týmu Nizozemska

 

Právě se děje

před 41 minutami

Poslance Volného si kvůli příspěvku na Facebooku předvolá policie

Nezařazeného poslance Lubomíra Volného, původně zvoleného za SPD, si policie předvolá k podání vysvětlení kvůli příspěvku na jeho facebookovém profilu. V něm stojí, že se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu, což je experimentální lék proti covidu. Součástí spiknutí má být podle jeho příspěvku vražda několika pacientů. Policejní mluvčí Kateřina Rendlová serveru Seznam Zprávy sdělila, že se Volný mohl podle policie dopustit trestného činu šíření poplašné zprávy.

"Podle mých informaci se připravuje plán na diskreditaci ivermektinu pomocí úmrtí (tedy vraždy) několika pacientů, kteří jej budou užívat," napsal Volný do příspěvku na Facebooku.

Policie na Twitteru v úterý uvedla, že si pisatele předvolává k podání vysvětlení. "Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že někdo připravuje některý z vyjmenovaných trestných činů, včetně vraždy, a tento čin nepřekazí nebo neoznámí, může se sám dopustit trestného činu. Pokud tyto informace nemá a pouze je šíří, platí totéž. Pisatele předvoláváme k podání vysvětlení," uvedla policie. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Poslanci opět přerušili schvalování zákona ke stavbě Dukovan

Sněmovna ve středu opětovně přerušila schvalování zákona ke stavbě nového bloku dukovanské elektrárny. Vynutila si to opozice, chce uzákonit bezpečnostní záruky výběrového řízení na dodavatele stavby nebo stanovit její maximální cenu. Přerušení si vyžádala TOP 09, která požádala o prověření pravidel omezení řečnické doby právníky dolní komory. Sněmovna se má znovu sejít po poledni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy