Fotbal

Fotbal

Kolektivní míčový sport, který hrají dva týmy po jedenácti hráčích. Cílem týmu je vstřelit míčem gól do branky soupeře. Hraje se na obdélníkovém, nejčastěji travnatém hřišti, dvakrát 45 minut.

Nejvyšší fotbalovou soutěží v České republice je Synot liga. Mezi nejlepší ligy světa patří anglická Premier League, španělská La Liga nebo německá Bundesliga.

Mezi nejlepší fotbalisty současnosti patří Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo.

Vrcholem pro hráče na klubové úrovni je zahrát si Ligu mistrů, na té reprezentační zase mistrovství světa. To se v roce 2014 hrálo v Brazílii.

Futsalisté na Euro po porážce v Polsku nepostoupili

Čeští futsalisté se na mistrovství Evropy v příštím roce neprobojovali. Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna v závěrečném šestém utkání kvalifikace prohráli v Polsku 5:8 a ve čtyřčlenné skupině obsadili nepostupové třetí místo.

Po domácí remíze 3:3 s Polskem z minulého týdne potřeboval český celek k přímému postupu na šampionát zvítězit. Hosté, kteří byli mírným favoritem, začali náporem a už ve třetí minutě otevřel skóre s pomocí tyče Janovský. Poláci třemi góly otočili stav, ale ještě do pauzy srovnali David Drozd s Koudelkou.

Na začátku druhé dvacetiminutovky Seidlerova přízemní střela překvapivě zapadla do sítě a Češi znovu vedli. Poté ale začal zářit polský střelec Leszczak, který během minuty obrátil skóre. V 37. minutě z penalty zkompletoval hattrick a hosté už na zvrat neměli. Leszczak se nakonec pár sekund před závěrečným hvizdem dočkal čtvrté branky v zápase.

Český tým si ve skupině připsal dvě kontumační výhry 5:0 nad Norskem, v dalším průběhu už ale nezvítězil. Svěřenci trenéra Neumanna nenavázali na překvapivý postup na letošní mistrovství světa, které bude hostit Litva.