Pavol Lukša

Aktualizováno 15. 10. 2012 17:27
Starosta obce Čeladná Pavol Lukša kandidoval v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny jako lídr kandidátní listiny TOP 09 v Moravskoslezském kraji. Do Sněmovny se však nedostal.
Pavol Lukša
Pavol Lukša | Foto: Ludvík Hradilek

Pavol Lukša je místopředsedou TOP 09 a starostou obce Čeladná. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr moravskoslezské kandidátky TOP 09. Do Sněmovny se však nedostal.

V krajských volbách, které se konaly v říjnu 2012, byl kandidátem TOP 09 na hejtmana Moravskoslezského kraje.

Poslancem za TOP 09 byl zvolen v květnu 2010 v Moravskoslezském kraji.

V minulém funkčním období byl předsedou zemědělského výboru a členem organizačního a hospodářského výboru.

Od roku 1990 byl členem Československé strany lidové (pozdější KDU-ČSL), v roce 2009 se stal zakládajícím členem TOP 09. V komunální politice se pohybuje od roku 1992, kdy se stal místostarostou Čeladné a posléze jejím starostou.

Někdejší místopředseda KDU-ČSL má za sebou i působení ve funkci náměstka moravskoslezského hejtmana.

Vystudoval Střední lesnicko-technickou školu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA odmítají lhůtu, kterou si stanovila KLDR, řekl americký vyslanec. Kim Čong-un po Novém roce vyhrožuje neupřesněnými kroky.

Spojené státy nepřistoupí na návrh Severokorejců, aby do konce roku zmírnily své požadavky. Prohlásil to v pondělí zvláštní americký vyslanec pro KLDR Stephen Biegun. Ten na návštěvě Jižní Koreje jedná o pozastavených rozhovorech o ukončení jaderných zbrojních programů KLDR.

Diplomat rovněž vyzval Pchjongjang, aby se okamžitě vrátil k jednacímu stolu, uvedla agentura AP. Návštěva se koná v době blížícího se konce lhůty, kterou dal Spojeným státům severokorejský diktátor Kim Čong-un. Jinak KLDR hrozí blíže neupřesněnými kroky.

"V této věci musím říct jasně: Spojené státy nemají lhůtu," řekl Biegun novinářům. "Jsme si plně vědomi silného potenciálu Severní Koreje dělat v příštích dnech velké provokace. Takové akce budou přinejmenším naprosto k ničemu, pokud jde o dosažení trvalého míru na Korejském poloostrově," poznamenal Biegun.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vedení libereckých technických služeb podle auditu manipulovalo výnosy, část dozorčí rady rezignovala.

Vážné chyby odhalil v Technických službách města Liberce (TSML) audit, který si objednala dozorčí rada. Auditoři podezřívají vedení městské akciové společnosti ze záměrné manipulace s výnosy, odhalili například nákup strojů, které firma nevyužívá, roční odměny vyplácené několikrát do roka. Některé zakázky pro město dělala firma za dva až čtyřikrát vyšší ceny než pro jiné klienty. Část dozorčí rady firmy kvůli tomu rezignovala, uvedla dnešní Mladá fronta Dnes. 

Představenstvo TSML závěry kontroly, která se týkala hospodaření v letech 2017 a 2018, odmítá. Auditory vyzvalo, aby zprávu přepracovali, jinak podá podnět ke Komoře auditorů. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy