Pavol Lukša

Aktualizováno 15. 10. 2012 17:27
Starosta obce Čeladná Pavol Lukša kandidoval v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny jako lídr kandidátní listiny TOP 09 v Moravskoslezském kraji. Do Sněmovny se však nedostal.
Pavol Lukša
Pavol Lukša | Foto: Ludvík Hradilek

Pavol Lukša je místopředsedou TOP 09 a starostou obce Čeladná. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr moravskoslezské kandidátky TOP 09. Do Sněmovny se však nedostal.

V krajských volbách, které se konaly v říjnu 2012, byl kandidátem TOP 09 na hejtmana Moravskoslezského kraje.

Poslancem za TOP 09 byl zvolen v květnu 2010 v Moravskoslezském kraji.

V minulém funkčním období byl předsedou zemědělského výboru a členem organizačního a hospodářského výboru.

Od roku 1990 byl členem Československé strany lidové (pozdější KDU-ČSL), v roce 2009 se stal zakládajícím členem TOP 09. V komunální politice se pohybuje od roku 1992, kdy se stal místostarostou Čeladné a posléze jejím starostou.

Někdejší místopředseda KDU-ČSL má za sebou i působení ve funkci náměstka moravskoslezského hejtmana.

Vystudoval Střední lesnicko-technickou školu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy