Krajské volby 2012 - ODS ve Středočeském kraji

Aktualizováno 15. 10. 2012 10:27
Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se stal ve Středočeském kraji primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati, který tak bude současně kandidovat na post hejtmana kraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kropáček

Strana ODS obdržela v Krajských volbách 2012 3. místo hned za ČSSD a KSČM. S 18,32 procenty tak získala 16 mandátů. V celkovém přehledu jasně zvítězil Raduan Nwelati s 8569 hlasy a Dan Jiránek s 5382, kteří byli na prvních dvou místech kandidátní listiny ODS do Krajských voleb 2012 ve Středočeském kraji.

Do krajských křesel usednou: Jiří Burian, Radomír Dvořák, Tomáš Havlíček, Dan Jiránek, Jaroslav Král, Libor Lesák, Václav Michl, Raduan Nwelati, Josef Polák, Ivo Rubík, Jan Skopeček, Miloslav Šmolík, Jana Štěpánková, Roman Tichovský, Pavel Vaic a Tomáš Vaněk.

Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se stal ve Středočeském kraji primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati, který tak bude současně kandidovat na post hejtmana kraje. Jako hlavní problém vidí předlužení kraje a zejména jeho skryté zadlužení. Zakázal by rovněž losování ve výběrových řízeních. Tuto metodu totiž považuje za netransparentní.

Pod číslem dvě najdou voliči primátora Kladna Dana Jiránka. Do první desítky se také probojovali starosta Benátek nad Jizerou Jaroslav Král, Jan Skopeček, Tomáš Havlíček, místostarosta města Benešov Roman Tichovský nebo vědecký pracovník Tomáš Vaněk.

Třetím, který získal ze strany ODS nejvíce hlasů byl Jan Skopeček, který s 2857 hlasy byl v celkovém pořadí podle preferenčních hlasů na 11. místě. Volby proběhly 12. a 13. října.

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, získali občanští demokraté ve Středočeském kraji 25 mandátů a stali se tak po ČSSD druhou nejúspěšnější stranou. V současné době vládne ve Středočeském kraji ČSSD s tichou podporou komunistů. Společně mají 36 hlasů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 minutami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy