Krajské volby 2012 - ODS v Ústeckém kraji

Aktualizováno 17. 10. 2012 19:57
Do čela kandidátní listiny ODS v Ústeckém kraji byl zvolena Vladislav Raška.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

ODS má po letošních krajských volbách v Ústeckém kraji 7 křesel v zastupitelstvu (Hilmi Mahmoud Al-Eraidi, Petr Fiala, Václav Hofmann, Karel Krejza, Vladislav Raška, Jan Řehák, Radek Vonka). Z hlasů získala 9,68 %.

V Ústeckém kraji se ODS potýká s nepříliš dobrou pověstí, nálepku „kmotrů“ jí přiřkl dokonce i expředseda strany Mirek Topolánek. Jako u ostatních krajů, i v Ústeckém kraji se zvedla vlna nesouhlasu proti slučování a rušení škol. Proti návrhu se postavil například Radek Vonka z ODS s námitkou, že slučované školy k sobě mnohdy nemají odborně blízko a návrh by se měl ještě přehodnotit.

Do čela kandidátní listiny ČSSD v Ústeckém kraji byl zvolen Vladislav Raška (2650 preferenčních hlasů), který se jen těžko bude po krajských volbách 2012 pokoušet o získání postu hejtmana v kraji. Na druhém místě kandidátky byl krajský radní Radek Vonka, na třetím se objevil Jan Řehák. Následuje krajský zastupitel Petr Fiala, pod pětkou vystupoval Václav Hofmann. Volby proběhly 12. a 13. října.

V posledních krajských volbách, které se konaly roku 2008, získala občanská demokracie v Ústeckém kraji celkem 13 křesel v krajském zastupitelstvu.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy