Krajské volby 2012 - ODS v Jihočeském kraji

17. 4. 2012 10:57
ODS získala v krajských volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, 8 mandátů (12,56%), a umístila se tak na čtvrté pozici.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

ODS získala v krajských volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, 8 mandátů (12,56%), a umístila se tak na čtvrté pozici.

Kandidátní listina:

Dění v jihočeské ODS poznamenal nedávný odchod několika členů strany. Jako důvod uvedli napojení krajské ODS na kmotry, kteří řídí rozhodování o krajských projektech. Podle šéfa krajské ODS Martina Kuby je odchod kritiků strany součástí mediální kampaně hnutí Jihočeši 2012, které vniklo z iniciativy bývalých členů ODS.

Lídrem kandidátní listiny ODS pro krajské volby 2012 se v Jihočeském kraji stal senátor Tomáš Jirsa, který tak zároveň kandidoval na post hejtmana kraje. Pod dvojkou na kandidátce občanské demokracie voliči naleznou vicehejtmana Františka Štangla. Do první desítky se probojoval také bývalý europoslanec Jaroslav Zvěřina z Tábora, Petr Maroš, Karel Vlasák nebo Jan Váňa. Výraznou osobností kandidátky ODS je fotbalový internacionál Karel Poborský, který se objevil na osmém místě.

Volby 2008:

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, získala ODS v Jihočeském kraji celkem 19 mandátů a stala se tak hned po ČSSD druhou nejúspěšnější stranou. V současné době v Jihočeském kraji vládne koalice ČSSD a ODS.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy