Tomáš Jirsa

17. 4. 2012 10:44
Tomáš Jirsa je členem ODS, senátorem ČR a byl lídrem kandidátky jihočeské ODS pro krajské volby v roce 2012.
Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa | Foto: Ondřej Besperát

Tomáš Jirsa je členem ODS, senátorem ČR, starostou města Hluboká nad Vltavou a byl lídrem kandidátky jihočeské ODS pro krajské volby, které se konaly 12. a 13. října 2012. Se zisekm 4776 preferenčních hlasů se dostal do krajského zastupitelstva. ODS v Jihočeském kraji získala celkem osm mandátů.

Před zvolením do funkce starosty Hluboké nad Vltavou v roce 1994 působil Jirsa tři roky jako tajemník místního městského úřadu. Do Senátu Parlamentu ČR byl Jirsa zvolen v roce 2004, a to za obvod Český Krumlov. V Senátu zastává Jirsa pozici místopředsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a v rámci zdejšího působení byl také delegován do Parlametního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku.

Již v rámci senátních voleb Tomáš Jirsa propagoval několik regionálních otázek. Mezi ně patří například rekonstrukce drobných architektonických památek v krajině, za trvalý problém potom považuje záležitosti kolem Národního parku Šumavy, kde by chtěl Jirsa také nadále podporovat rozvoj turismu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Před pařížským soudem začínají svědčit oběti teroristických útoků z roku 2015

Před pařížským soudem ohledně teroristických útoků z listopadu 2015 začnou v úterý svědčit oběti a poškození. Informoval o tom místní tisk. Podle odhadů organizací, které jim poskytují pomoc, by před soudem mohlo vystoupit až 300 obětí útoků, při kterých zemřelo v Paříži a okolí 130 lidí.

Hlavním obviněným je Salah Abdeslam, který je považovaný za jediného přeživšího přímého spolupachatele atentátů.

Podle serveru France24 by každý den mělo vystoupit před soudem se svým svědectvím zhruba 15 lidí. Každý z nich bude mít zhruba 30 minut na to, aby popsal útok a další okolnosti. Slyšení poškozených by mělo trvat pět týdnů.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy