Tomáš Jirsa

17. 4. 2012 10:44
Tomáš Jirsa je členem ODS, senátorem ČR a byl lídrem kandidátky jihočeské ODS pro krajské volby v roce 2012.
Tomáš Jirsa
Tomáš Jirsa | Foto: Ondřej Besperát

Tomáš Jirsa je členem ODS, senátorem ČR, starostou města Hluboká nad Vltavou a byl lídrem kandidátky jihočeské ODS pro krajské volby, které se konaly 12. a 13. října 2012. Se zisekm 4776 preferenčních hlasů se dostal do krajského zastupitelstva. ODS v Jihočeském kraji získala celkem osm mandátů.

Před zvolením do funkce starosty Hluboké nad Vltavou v roce 1994 působil Jirsa tři roky jako tajemník místního městského úřadu. Do Senátu Parlamentu ČR byl Jirsa zvolen v roce 2004, a to za obvod Český Krumlov. V Senátu zastává Jirsa pozici místopředsedy Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a v rámci zdejšího působení byl také delegován do Parlametního shromáždění Rady Evropy ve Štrasburku.

Již v rámci senátních voleb Tomáš Jirsa propagoval několik regionálních otázek. Mezi ně patří například rekonstrukce drobných architektonických památek v krajině, za trvalý problém potom považuje záležitosti kolem Národního parku Šumavy, kde by chtěl Jirsa také nadále podporovat rozvoj turismu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V americkém Kentucky se při výcviku srazily dva vrtulníky, zemřelo devět vojáků

Devět vojáků přišlo v noci na čtvrtek o život při srážce dvou amerických armádních vrtulníků v Kentucky. S odkazem na armádní mluvčí o tom informuje list The Washington Post. Vrtulníky byly zapojeny do výcvikové mise při základně u hranice se státem Tennessee.

Dva vrtulníky Black Hawk se při rutinní výcvikové misi srazily kolem 22:00 místního času (04:00 SELČ) v okrese Trigg nedaleko rozlehlé vojenské základy Fort Campbell, uvedla armádní mluvčí Nondice Thurmanová. Další podrobnosti se veřejnost dozví na tiskové konferenci, která má být ještě tento den. V oblasti Fort Campbell v noci na čtvrtek panovala dobrá viditelnost a foukal jen slabý vítr.

"V tuto chvíli se soustředíme na vojáky a jejich rodiny," uvádí armádní prohlášení. Příčina neštěstí se podle něj vyšetřuje. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká pošta zruší v Praze 35 poboček, v Ostravě 27

Česká pošta zruší nejvíce poboček v Praze, Ostravě, Brně a Plzni. V Praze má ubýt 35 pošt, v Ostravě 27, v Brně a Plzni po 12. Vyplývá to z pracovní verze materiálu pošty, který dnes zveřejnil web Seznam Zprávy. Mluvčí pošty Matyáš Vitík ČTK řekl, že seznam konkrétních rušených poboček podnik zveřejní zřejmě v pátek. Celkově se má v polovině roku uzavřít 300 z 3200 poboček. Návrh snížení počtu provozovaných pošt musí ještě schválit vláda.

V dokumentu, který mají Seznam Zprávy k dispozici, jsou zmíněna města napříč Českem. Rušení pošt by se mělo týkat 115 měst a obcí. Ve velkých městech, jako je Hradec Králové nebo Olomouc, má ubýt sedm poboček, o pět pošt méně budou mít České Budějovice, Liberec nebo Havířov, v Pardubicích, Karlových Varech, Karviné, Opavě nebo Kladně podnik zavře po čtyřech pobočkách.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve středu schválil vypořádání připomínek k návrhu snížení počtu pošt pro vládu. "Vypořádání bylo schváleno Radou ČTÚ ve středu, tak, aby byl ze strany ČTÚ legislativní proces urychlen v jeho částech, kde to je možné. Nyní bude návrh vypořádání projednán s připomínkujícími subjekty. Stále platí, že poté je třeba, aby návrh projednala ještě Legislativní rada vlády," řekla ČTK mluvčí ČTÚ Tereza Meravá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy