Krajské volby 2012 - ČSSD v Karlovarském kraji

2. 4. 2012 17:04
ČSSD se v krajských volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, nepodařilo obhájit pozici nejsilnější strany v Karlovarském kraji. Tentokrát skončila na druhém místě za KSČM.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

ČSSD se v krajských volbách, které se konaly 12. a 13. října 2012, nepodařilo obhájit pozici nejsilnější strany v Karlovarském kraji. Tentokrát skončila na druhém místě za KSČM. Sociální demokraté ve volbách získali 13 mandátů (22,73% hlasů).

Jedním z hlavních témat volebního programu sociální demokracie v Karlovarském kraji byla zejména podpora zaměstnanosti. Řešení vidí ČSSD nejen ve zlepšení podmínek pro podnikání, ale i v úpravě systému vzdělávání tak, aby kvalifikace lépe odpovídala poptávce zaměstnavatelů. Dalším aktuálním tématem byla také otázka rychlostní silnice R6, která vede z Chebu do Prahy a její dostavba by výrazně zlepšila dopravní dostupnost kraje.

Kandidátní listina:

Do čela kandidátky karlovarské ČSSD se v rámci krajských voleb v roce 2012 postavil současný hejtman Josef Novotný, který se pokusil obhájit hejtmanskou funkci i v dalším období. Druhou pozici obsadil náměstek hejtmana Petr Navrátil, pod trojkou vystupoval statutární zástupce hejtmana Martin Havel. Na kandidátní listině se objevil také Richard Ullisch, který je ředitelem pro obchod a marketing sklárny Moser, a také radní Miloslav Čermák.

Volby 2008:

V posledních krajských volbách, které se konaly na podzim roku 2008, získala ČSSD v Karlovarském kraji celkem 16 křesel, a stala se tak nejsilnější stranou v krajském zastupitelstvu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy