Tomáš Vandas

29. 4. 2010 17:43
Předseda politické organizace Dělnická strana sociální spravedlnosti se účastnil i voleb do PSP ČR na podzim 2013. Je lídrem v Ústeckém kraji.
Tomáš Vandas
Tomáš Vandas | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Tomáš Vandas (41) je předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 figuruje jako lídr kandidátky DSSS v Ústeckém kraji.

Před DDDS působil v zakázané Dělnické straně. V roce 2010 byl volebním lídrem v Praze, ale tento rok se přesunul do severozápadního kraje.

Studoval na strojní průmyslové škole, pak studoval bakalářský obor sociální a masové komunikace v Praze.

V současnosti pracuje jako asistent výrobního ředitele pražské stavební společnosti. Patřil k republikánské mládeži Miroslava Sládka, ten s ním však nechce být spojován (rozhovor v Reflexu).

V březnu 2012 Vandas oznámil, že bude kandidovat na prezidenta, a začal sbírat potřebných 50 000 podpisů. Volby, které vyhrál Miloš Zeman, se nakonec vůbec neúčastnil

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

Další zprávy