Tomáš Vandas

29. 4. 2010 17:43
Předseda politické organizace Dělnická strana sociální spravedlnosti se účastnil i voleb do PSP ČR na podzim 2013. Je lídrem v Ústeckém kraji.
Tomáš Vandas
Tomáš Vandas | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Tomáš Vandas (41) je předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 figuruje jako lídr kandidátky DSSS v Ústeckém kraji.

Před DDDS působil v zakázané Dělnické straně. V roce 2010 byl volebním lídrem v Praze, ale tento rok se přesunul do severozápadního kraje.

Studoval na strojní průmyslové škole, pak studoval bakalářský obor sociální a masové komunikace v Praze.

V současnosti pracuje jako asistent výrobního ředitele pražské stavební společnosti. Patřil k republikánské mládeži Miroslava Sládka, ten s ním však nechce být spojován (rozhovor v Reflexu).

V březnu 2012 Vandas oznámil, že bude kandidovat na prezidenta, a začal sbírat potřebných 50 000 podpisů. Volby, které vyhrál Miloš Zeman, se nakonec vůbec neúčastnil

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 2 hodinami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy