Tomáš Vandas

29. 4. 2010 17:43
Předseda politické organizace Dělnická strana sociální spravedlnosti se účastnil i voleb do PSP ČR na podzim 2013. Je lídrem v Ústeckém kraji.
Tomáš Vandas
Tomáš Vandas | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Tomáš Vandas (41) je předsedou Dělnické strany sociální spravedlnosti. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny konaných 25. a 26. října 2013 figuruje jako lídr kandidátky DSSS v Ústeckém kraji.

Před DDDS působil v zakázané Dělnické straně. V roce 2010 byl volebním lídrem v Praze, ale tento rok se přesunul do severozápadního kraje.

Studoval na strojní průmyslové škole, pak studoval bakalářský obor sociální a masové komunikace v Praze.

V současnosti pracuje jako asistent výrobního ředitele pražské stavební společnosti. Patřil k republikánské mládeži Miroslava Sládka, ten s ním však nechce být spojován (rozhovor v Reflexu).

V březnu 2012 Vandas oznámil, že bude kandidovat na prezidenta, a začal sbírat potřebných 50 000 podpisů. Volby, které vyhrál Miloš Zeman, se nakonec vůbec neúčastnil

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zábranský bude hrát ve Finsku za Jukurit Mikkeli

Hokejový obránce Libor Zábranský bude působit ve finském klubu Jukurit Mikkeli. Dvacetiletý hráč, který v této sezoně hostoval z Komety Brno v Karlových Varech, na severu Evropy podepsal dvouletou smlouvu.

Bývalý kapitán juniorské reprezentace se loni vrátil do Evropy po třech sezonách, které strávil v zámoří. Nezamířil ale do mateřské Komety, kterou vlastní jeho otec, ale hrál za Karlovy Vary. V dresu Energie nasbíral v 51 zápasech základní části extraligy 14 bodů za sedm branek a stejný počet asistencí. Ve čtyřech utkání play off se neprosadil.

Do Jukuritu si Zábranského vybral nový trenér a hvězda finského hokeje Olli Jokinen. "Je mi ctí hrát za klub s takovou historií. Vždy jsem chtěl působit ve Finsku a už se nemohu dočkat, až do Mikkeli přijedu. Věřím, že příští sezonu dokážeme velké věci," uvedl Zábranský na webu svého nového zaměstnance. V současnosti se seniorskou reprezentací chystá na přípravné zápasy proti Rakousku.

V aktuální sezoně oblékali dres předposledního týmu finské soutěže obránce Jakub Galvas a útočník Šimon Stránský. Oba by měli mít smlouvu i na příští sezonu, Galvas se však zřejmě bude snažit prosadit v zámoří, kde jej draftovalo Chicago.

Další zprávy