Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS)

29. 4. 2010 17:43
Dělnická strana sociální spravedlnosti získala ve volbách do Poslanecké sněmovny 2010 1,14 procenta hlasů.
Mgr. Tomáš Vandas - předseda DSSS
Mgr. Tomáš Vandas - předseda DSSS | Foto: Naďa Straková

Dělnická strana sociální spravedlnosti získala ve volbách do Poslanecké sněmovny 2010 1,14 procenta hlasů.

Pod hlavičkou DSSS vystupují představitelé krajně pravicové Dělnické strany (DS), kterou v únoru 2010 Nejvyšší správní soud zrušil. Případnému dalšímu zrušení se strana snaží předejít distancováním se od nacismu a komunismu.

DSSS sídlí na stejné adrese jako bývalá DS a v jejím čele v prosinci 2006 stanula Hana Pavlíčková, matka předsedy DS Tomáše Vandase. Od listopadu 2010 pak předsednickou funkci převzal sám Vandas.

Strana vznikla v lednu 2004 s názvem Strana občanů republiky České (SOČR), v září 2005 se přejmenovala na Demokratickou stranu sociální spravedlnosti a pod současným názvem vystupuje od 10. listopadu 2008.

Kraje:

 • Praha
  1. Tomáš Vandas
 • Středočeský
  1. Mgr. Milan Soukup (44), obchodní zástupce, Neratovice
 • Jihočeský
  1. Vlastimil Vach (38), stavební manažer, Lom
 • Plzeňský
  1. Jiří Štěpánek (38), obchodní referent, Teplice
 • Karlovarský
  1. Martin Zbela (32), šéfredaktor Dělnických listů, Jihlava
 • Ústecký
  1. Petr Kotáb (33),operátor výroby, Kadaň
 • Liberecký
  1. Jindřich Nestler (34), administrátor, Harrachov
 • Královéhradecký
  1. Jaroslav Drtina (25), truhlář, Červený Kostelec
 • Pardubický
  1. Vladimír Jirásek (49), řidič, Lázně Bohdaneč
 • Vysočina
  1. Ing. Lubomír Odehnal, DiS. (29), projektový manager, Brno
 • Jihomoravský
  1. Tomáš Málek (22), student VŠ, Brno
 • Olomoucký
  1. Václav Prokůpek (37), novinář a pedagog, Spálené Poříčí
 • Zlínský
  1. Ing. Martin Košťál (28), prezident České asociace trenérů kulturistiky a fitness, Praha
 • Moravskoslezský
  1. Mgr. Václav Komárek (66), pedagog, Ostrava
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Jeden mrtvý a škoda 10 milionů. Na místo požáru pečovatelského domu na Semilsku se vrátí vyšetřovatelé

Škodu po požáru domu s pečovatelskou službou v Libštátu na Semilsku, při kterém zemřel jeden ze seniorů, hasiči předběžně odhadli na deset milionů korun. Číslo ale nemusí být konečné, v sobotu dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé. Zjišťovat budou nejen příčiny požáru, ale posoudí také stav domu a to, zda by se alespoň částečně nemohli lidé do domu vrátit, řekl mluvčí hasičů Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Oheň byl nahlášen v pátek zhruba ve 21:30. "Na místě byla bohužel jedna zemřelá osoba," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev. Záchranáři museli evakuovat 46 lidí, zdravotníci na místě také vyšetřovali evakuované a zajišťovali pro ně léky.

Zhruba ve 22:45 byl požár lokalizován, likvidaci vyhlásili hasiči krátce před půlnocí. Evakuovaní senioři našli dočasnou střechu nad hlavou ve škole, kam Červený kříž přivezl lehátka a zajistil jim zázemí. "Zůstává tam 31 lidí, ostatní si zajistili ubytování sami, většinou se o ně postaraly rodiny," řekl Sucharda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Německu povolili odstřel vlka, který roztrhal poníka šéfky Evropské komise

Úřady v severoněmeckém Hannoveru povolily odstřel vlka, který roztrhal 13 hospodářských zvířat, mezi nimi i poníka, který patřil šéfce Evropské komise Ursule von der Leyenové. Napsala o tom agentura DPA. Povolenka pro lovce platí do konce ledna 2023.

Mluvčí okresní správy listu TAZ řekla, že vlk útočil na hospodářská zvířata a zadávil mimo jiné několik ovcí, ale také krávy a jednoho koně. Oním koněm byl třicet let starý poník jménem Dolly, na kterého vlk zaútočil v září ve výběhu na louce. Patřil rodině političky Ursuly von der Leyenové, která předsedá Evropské komisi. "Celou rodinou ta zpráva hluboce otřásla," sdělila tehdy šéfka EK.

Podle TAZ se mluvčí odmítla vyjádřit k tomu, zda úřady začaly jednat právě kvůli tomu, že obětí vlka se stalo zvíře mediálně známé osoby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy