Petr Mach - předseda Svobodných

29. 4. 2010 17:43
Petr Mach je předseda Strany svobodných občanů. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr Svobodných v Praze. Svobodní se však do Sněmovny nedostali.
Petr Mach.
Petr Mach. | Foto: Aktuálně.cz

Petr Mach je předseda Strany svobodných občanů. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidoval jako lídr Svobodných v Praze, strana se však do Sněmovny nedostala.

Od roku 2000 do roku 2008 vyučoval na Vysoké škole ekonomické. V letech 1998 až 2008 byl poradcem pro ekonomiku prezidenta republiky. V letech 1997 až 2007 byl členem ODS a v letech 1995 až 2007 členem občanského sdružení Mladí konzervativci. Od roku 1991 je členem Centra pro ekonomiku a politiku, v současnosti zde vykonává funkci výkonného ředitele.

V Poslanecké sněmovně by chtěl hájit principy ekonomického liberalismu a omezil zásahy státu do života občanů.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy