Martina Rosenbergová

29. 4. 2010 17:43
Martina Rosenbergová je primátorkou Liberce. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidovala na druhém místě kandidátky Libereckého kraje. Do Sněmovny se však nedostala.
Martina Rosenbergová
Martina Rosenbergová | Foto: Ludvík Hradilek

Martina Rosenbergová je primátorkou Liberce. V předčasných volbách do Poslanecké sněmovny kandidovala na druhém místě kandidátky ČSSD v Libereckém kraji. Do Sněmovny se však nedostala.

Do ČSSD vstoupila v roce 2006. Zastává funkce členky Krajského výkonného výboru ČSSD Libereckého kraje a Okresního výkonného výboru ČSSD Liberec. Pracovala jako referentka odboru sociální péče.

V roce 2010 kandidovala ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR. Téhož roku oznámila kandidaturu na primátorku města Liberce za ČSSD. Byla zvolena zastupitelkou a následně také radní města Liberce. Současně byla jmenována do funkce náměstkyně primátora města pro oblast sociální a zdravotní. V roce 2011 nahradila odvolaného Jana Korytáře ve funkci primátora města.

Martina Rosenbergová se narodila v roce 1966. Vystudovala Technickou univerzitu v Liberci. Má dvě děti.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 1 hodinou

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy