Robert Šlachta

22. 5. 2012 8:59
Robert Šlachta je ředitelem Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.
Robert Šlachta
Robert Šlachta | Foto: Vojtěch Marek

Robert Šlachta je od roku 2007 ředitelem Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Tehdy ve funkci nahradil současného ministra vnitra Jana Kubiceho.

Před svým nástupem do čela protimafiánského útvaru byl zástupcem šéfa celorepublikové kriminálky.

Jeho útvar v poslední době například zadržel šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše nebo některé členy takzvaného Toflova gangu.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Evropský parlament schválil dohodu o vystoupení Británie z EU

Evropský parlament ve středu schválil dohodu o vystoupení Británie z Evropské unie, která Spojenému království umožní v pátek o půlnoci spořádaně evropský blok po 47 letech opustit. Drtivá většina poslanců podpořila pakt, díky němuž budou mít obě strany od soboty 11 měsíců na dojednání budoucích vztahů. Dohodu musí ještě ve čtvrtek potvrdit zástupci členských zemí, než vstoupí v platnost.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Územní členění Česka se částečně sjednotí, schválil to Senát

Územní členění České republiky se částečně sjednotí. Vesnice by už zpravidla neměly patřit do jiného okresu než obec s rozšířenou působností, pod kterou spadají. Výjimky bude moci stanovit vyhláškou ministerstvo vnitra. Počítá s tím vládní návrh zákona o územním členění státu, který ve středu schválil Senát. Předlohu nyní dostane k podpisu prezident.

Výjimky by se měly týkat obcí z Turnovska, které nyní patří do tří okresů. V doprovodném usnesení to ministerstvu doporučily obě komory Parlamentu. Původní vládní návrh novely předpokládal, že působnost by na Turnovsku změnilo 16 z 37 obcí. Jejich starostové ale argumentovali tím, že změna by lidem výrazně zhoršila dostupnost úřadů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy