Robert Šlachta

22. 5. 2012 8:59
Robert Šlachta je ředitelem Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.
Robert Šlachta
Robert Šlachta | Foto: Vojtěch Marek

Robert Šlachta je od roku 2007 ředitelem Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Tehdy ve funkci nahradil současného ministra vnitra Jana Kubiceho.

Před svým nástupem do čela protimafiánského útvaru byl zástupcem šéfa celorepublikové kriminálky.

Jeho útvar v poslední době například zadržel šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše nebo některé členy takzvaného Toflova gangu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Růst české ekonomiky zpomalil

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,5 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí stoupl hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika vykázala podle zpřesněného říjnového odhadu meziroční růst 2,8 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,7 procenta. Analytici ve 3. čtvrtletí počítali s růstem meziročně o 2,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy