Ladislav Bátora

19. 8. 2011 10:35
Ladislava Bátora je předsedou občanského sdružení "Akce D.O.S.T." a oblíbencem prezidenta Václava Klause.
Ladislav Bátora
Ladislav Bátora | Foto: Iniciativa D.O.S.T

Ladislava Bátoru jmenoval v červenci 2011 ministr Josef Dobeš (VV) ředitelem personálního odboru ministerstva školství. Kromě toho je Bátora také předsedou občanského sdružení "Akce D.O.S.T." a oblíbencem prezidenta Václava Klause.

Politická kariéra

V senátních volbách v roce 2010 kandidoval za stranu Suverenita, kvůli čemuž předtím vystoupil ze Strany svobodných občanů (Svobodní). Před listopadovou revolucí byl členem Československé strany socialistické (ČSS), v roce 1990 pak založil Národně sociální stranu (NSS).

O tři roky později přešel do ODA, kterou v roce 2001, kvůli nesouhlasu s jejím politickým směřováním, opustil. V parlamentních volbách v roce 2006 byl krajským lídrem extrémistické Národní strany.

Akce D.O.S.T.

Ladislav Bátora je předsedou konzervativní iniciativy "Akce D.O.S.T.", což je občanské sdružení "pro podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti". Sdružení zároveň "odmítá ideologizaci veřejného života a snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity".

Bátora a další členové této iniciativy například vystoupili proti koncepci sexuální výchovy, navržené ministerstvem školství, nebo proti pochodu Prague Pride 2011.

Osobní informace

Ladislav Bátora se narodil 17. března 1952, vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, dvouoborové studium na tamější Filosofické fakultě a ekonomiku zahraničního obchodu na VŠE.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy