Ladislav Bátora

19. 8. 2011 10:35
Ladislava Bátora je předsedou občanského sdružení "Akce D.O.S.T." a oblíbencem prezidenta Václava Klause.
Ladislav Bátora
Ladislav Bátora | Foto: Iniciativa D.O.S.T

Ladislava Bátoru jmenoval v červenci 2011 ministr Josef Dobeš (VV) ředitelem personálního odboru ministerstva školství. Kromě toho je Bátora také předsedou občanského sdružení "Akce D.O.S.T." a oblíbencem prezidenta Václava Klause.

Politická kariéra

V senátních volbách v roce 2010 kandidoval za stranu Suverenita, kvůli čemuž předtím vystoupil ze Strany svobodných občanů (Svobodní). Před listopadovou revolucí byl členem Československé strany socialistické (ČSS), v roce 1990 pak založil Národně sociální stranu (NSS).

O tři roky později přešel do ODA, kterou v roce 2001, kvůli nesouhlasu s jejím politickým směřováním, opustil. V parlamentních volbách v roce 2006 byl krajským lídrem extrémistické Národní strany.

Akce D.O.S.T.

Ladislav Bátora je předsedou konzervativní iniciativy "Akce D.O.S.T.", což je občanské sdružení "pro podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti". Sdružení zároveň "odmítá ideologizaci veřejného života a snaží se šířit atmosféru otevřenosti a objektivity".

Bátora a další členové této iniciativy například vystoupili proti koncepci sexuální výchovy, navržené ministerstvem školství, nebo proti pochodu Prague Pride 2011.

Osobní informace

Ladislav Bátora se narodil 17. března 1952, vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, dvouoborové studium na tamější Filosofické fakultě a ekonomiku zahraničního obchodu na VŠE.

 

Právě se děje

Další zprávy