Suverenita - Blok Jany Bobošíkové

4. 5. 2010 12:47
Strana byla registrována v březnu 2002 pod názvem Strana zdravého rozumu, později vytvořila spolu se stranou Politika 21 koalici s názvem Suverenita v čele s Janou Bobošíkovou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martina Machová

Suverenita - Blok Jany Bobošíkové získala ve volbách do Poslanecké sněmovny 3,67 procenta hlasů a stala se třetí nejsilnější mimoparlamentní stranou.

Strana byla pod názvem Strana zdravého rozumu (SZR) registrována v březnu 2002.

Před loňskými volbami do Evropského parlamentu vytvořila spolu se stranou Politika 21 v čele s Janou Bobošíkovou koalici s názvem Suverenita. Současný název platí od letošního ledna.

Předsedou je Petr Hannig, volebním lídrem a hlavní tváří bývalá europoslankyně Bobošíková.

Na kandidátkách Suverenity jsou zástupci řady dalších subjektů, například Strany důstojného života (SDŽ).

Kraje:

hl. město Praha - Klára Slámová

Středočeský - Jana Volfová

Jihočeský - Ing. Marie Paukejová (55), sociálně právní poradkyně, České Budějovice

Plzeňský - Romana Assadová (38), podnikatelka, Plzeň

Karlovarský - MUDr. Věra Procházková (56), lékařka, Karlovy Vary

Ústecký - Ing. Bronislav Schwarz (43), ředitel městské policie Most, Lom

Liberecký - MUDr. Zuzana Chytrá (54), dětská lékařka, Ohrazenice

Královéhradecký - Bc. Jiří Procházka (27), speciální pedagog, Hradec Králové

Pardubický - MUDr. Wesselin Toppisch (66), lékař, Ústí nad Orlicí

Vysočina - Ing. František Halásek (65), zemědělský inženýr, Kněžice

Jihomoravský - Ing. Andrea Hudlíková, DiS. (29), ekonomický poradce, Brno

Olomoucký - JUDr. Jan Rytíř (41), právník neziskové organizace, Velký Týnec

Zlínský - Ing. Pavel Muroň (51), podnikatel, Vsetín

Moravskoslezský - Jana Bobošíková

 

Právě se děje

před 53 minutami

Vesmírná stanice by podle Moskvy měla být v provozu do roku 2028

Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) bude v provozu do roku 2028. Televizní stanici Rossija-24 to dnes podle agentury TASS řekl představitel střediska letového využívaní kosmických aparátů ruské raketové korporace RKK Eněrgija Jurij Gidzenko.

"Přemýšlíme o tom (o prodloužení délky provozu ISS) a na nejvyšších místech bylo rozhodnuto, že stanice bude létat do roku 2028," citoval Gidzenka TASS. Na délku funkčnosti orbitálního komplexu přitom podle něj nebudou mít vliv nyní zalepované trhliny, na čemž pracují ruští členové posádky ISS.

Podle dosavadní dohody účastníků projektu ISS by stanice měla fungovat do roku 2024, nicméně pokračují jednání o tom, že by se komplex využíval dál i po uplynutí tohoto termínu. Šéf ruské vesmírné agentury Roskosmos Dmitrij Rogozin loni v listopadu označil jako předčasné úvahy o konci využívání Mezinárodní vesmírné stanice po roce 2025.

Smlouvu o zřízení ISS podepsali ve Washingtonu v lednu 1998 představitelé 14 zemí a agentur pro kosmické lety. Prvním krokem bylo v listopadu téhož roku vynesení ruského modulu Zarja (Úsvit) na oběžnou dráhu. Trvale je stanice obydlená od 2. listopadu 2000. Životnost ISS byla původně do roku 2016, postupně byla ale prodloužena nejprve do roku 2020 a naposledy do roku 2024.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V USA zbankrotoval řetězec kin a restaurací, měl 41 poboček

Kvůli pandemii koronaviru zbankrotoval americký řetězec kin spojených s restauracemi Alamo Drafthouse Cinema. Vznikl roku 1997 v Texasu, kde měl nejvíc ze svých 41 poboček. Další se nacházely v New Yorku, Los Angeles, San Franciscu nebo Kansas City.

Podle agentury AP se teď firma pokusí využít 11. kapitoly bankrotového zákona, která je v USA častým nástrojem restrukturalizace. Společnostem umožňuje odprodat část byznysu, obměnit vedení, dohodnout se s věřiteli na dalším postupu a po čase se případně vrátit k běžnému fungování.

"Tento proces firmě zajistí tolik potřebné financování na stabilizaci situace v době pandemie, která měla bezprecedentní a nezměrný dopad na zábavní průmysl i gastronomii," uvedl řetězec, který byl podle AP známý špičkovou kvalitou obrazu a zvuku v kinech i kvalitním jídlem a občerstvením v restauracích. Pobočky musely stejně jako většina světových kin zavřít vloni v březnu kvůli první vlně pandemie koronaviru, nyní v omezeném režimu fungují jen v několika amerických státech.

Zdroj: AP
Další zprávy