Oldřich Bubeníček

Aktualizováno 17. 10. 2012 20:00
Oldřich Bubeníček je hejtmanem Ústeckého kraje.
Oldřich Bubeníček
Oldřich Bubeníček | Foto: Aktuálně.cz, www.kr-ustecky.cz

Oldřich Bubeníček byl lídrem kandidátní listiny KSČM pro krajské volby 2012 a současně také kandidátem na hejtmana kraje. V podzimních volbách komunisté uspěli a sestavili koalici s ČSSD. Oldřich Bubeníček se stal hejtmanem. Volby proběhly 12. a 13. října, KSČM získala 25,26 % hlasů, Bubeníček získal 4261 preferenčních hlasů.

V současné době zastává funci zastupitele Ústeckého kraje, kde je předsedou Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Je rovněž členem Zastupitelstva města Bílina. Působil také jako novinář a krajský zpravodaj pro Haló noviny. Ve straně zastává mimo jiného post předsedy stranické Ústecké krajské rady.

Je ženatý, má tři děti.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy