Ing. Miroslav Svoboda

29. 4. 2010 17:43
Ing. Miroslav Svoboda, poslanec za ČSSD a člen Rozpočtového výboru.
Miroslav Svoboda
Miroslav Svoboda | Foto: Ondřej Besperát

Miroslav Svoboda je poslancem za ČSSD už od roku 2002 a v roce 2006 se stal členem Rozpočtového výboru a Výboru pro obranu. Ve volbách v roce 2010 svou pozici neobhájil, když voliči dali přednost níže postaveným kandidátům a Svobodu ,,vykroužkovali". Do Poslanecké sněmovny se však nakonec jako náhradník za Martina Pecinu dostal a nadále tak platí za významného hráče zákulisní pražské politiky.

Navrhoval například novelu zákona o ochraně před domácím násilím. V současné době už je členem pouze Rozpočtového výboru.

Od roku 2006 před svým jménem nosí titul Ing., který získal na Vysoké škole finanční a správní. Jak se ale ukázalo, diplomová práce s názvem Financování výsledků výzkumu a vývoje často doslovně opisuje vládní dokumenty a statě jiných autorů. O titul nicméně nepřijde, vysokoškolský zákon to totiž neumožňuje.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

Na Náměstí nezávislosti v Minsku před budovou vlády se upálil člověk. Záběry zveřejnil zpravodajský portál tut.by. Zatím není znám motiv činu, muž podle prvních zpráv zemřel.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy