Ing. Miroslav Svoboda

29. 4. 2010 17:43
Ing. Miroslav Svoboda, poslanec za ČSSD a člen Rozpočtového výboru.
Miroslav Svoboda
Miroslav Svoboda | Foto: Ondřej Besperát

Miroslav Svoboda je poslancem za ČSSD už od roku 2002 a v roce 2006 se stal členem Rozpočtového výboru a Výboru pro obranu. Ve volbách v roce 2010 svou pozici neobhájil, když voliči dali přednost níže postaveným kandidátům a Svobodu ,,vykroužkovali". Do Poslanecké sněmovny se však nakonec jako náhradník za Martina Pecinu dostal a nadále tak platí za významného hráče zákulisní pražské politiky.

Navrhoval například novelu zákona o ochraně před domácím násilím. V současné době už je členem pouze Rozpočtového výboru.

Od roku 2006 před svým jménem nosí titul Ing., který získal na Vysoké škole finanční a správní. Jak se ale ukázalo, diplomová práce s názvem Financování výsledků výzkumu a vývoje často doslovně opisuje vládní dokumenty a statě jiných autorů. O titul nicméně nepřijde, vysokoškolský zákon to totiž neumožňuje.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy