Ing. Miroslav Svoboda

29. 4. 2010 17:43
Ing. Miroslav Svoboda, poslanec za ČSSD a člen Rozpočtového výboru.
Miroslav Svoboda
Miroslav Svoboda | Foto: Ondřej Besperát

Miroslav Svoboda je poslancem za ČSSD už od roku 2002 a v roce 2006 se stal členem Rozpočtového výboru a Výboru pro obranu. Ve volbách v roce 2010 svou pozici neobhájil, když voliči dali přednost níže postaveným kandidátům a Svobodu ,,vykroužkovali". Do Poslanecké sněmovny se však nakonec jako náhradník za Martina Pecinu dostal a nadále tak platí za významného hráče zákulisní pražské politiky.

Navrhoval například novelu zákona o ochraně před domácím násilím. V současné době už je členem pouze Rozpočtového výboru.

Od roku 2006 před svým jménem nosí titul Ing., který získal na Vysoké škole finanční a správní. Jak se ale ukázalo, diplomová práce s názvem Financování výsledků výzkumu a vývoje často doslovně opisuje vládní dokumenty a statě jiných autorů. O titul nicméně nepřijde, vysokoškolský zákon to totiž neumožňuje.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Biden ohlásil nové sankce vůči Rusku. USA vyhostí deset diplomatů

Bílý dům ve čtvrtek oznámil, že Spojené státy vyhostí deset ruských diplomatů a uvalí na Rusko nové sankce. Podle Washingtonu je krok odpovědí na ruské vměšování do loňských amerických prezidentských voleb a na kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám. Spojené státy poprvé tyto útoky výslovně spojily s ruskou zpravodajskou službou, napsala agentura AP. Americký prezident Joe Biden uvedl, že ruské snahy podrýt svobodné americké volby spolu s kybernetickými útoky ohrožují bezpečnost USA.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Francouzský parlament schválil bezpečnostní zákon, který se týká natáčení policistů

Francouzští zákonodárci ve čtvrtek definitivně schválili návrh zákona o veřejné bezpečnosti, kvůli kterému se ve Francii v posledních měsících opakovaně protestovalo. Konečný souhlas udělila dolní komora parlamentu po úpravě ustanovení týkajícího se zveřejňování záběrů s policisty.

V Národním shromáždění, které ovládá strana francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, opatření prošlo poměrem 75 hlasů ku 33. Podle agentury AFP se nehlasovalo v tak vypjaté atmosféře jako při prvním čtení zákona. Senát už jej odsouhlasil dříve.

Autoři návrhu ve snaze zmírnit odpor veřejnosti pozměnili nejvíce kritizovaný paragraf, který původně kriminalizoval zveřejňování snímků policie s úmyslem strážcům zákona ublížit. Upravená verze počítá s pokutou a až pětiletým odnětím svobody pro ty, kdo by pomáhali identifikovat aktivního člena bezpečnostních složek "se zjevným záměrem" způsobit újmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy