Český film 2014

21. 1. 2014 19:55
V letošním roce se do kin chystají nové filmové počiny hned několika výrazných osobností.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Falcon

Své aktuální projekty by v roce 2014 měly přivést do kin osobnosti jako Jan Svěrák, Alice Nellis, Radim Špaček (Český lev za Pouta), Vladimír Michálek, Jiří Vejdělek, Karel Janák nebo Miroslav Krobot.

Hned v lednu měly premiéru tři výrazné české filmy. Jiří Vejdělek uvedl svou novou komedii Něžné vlny, Tomáš Vorel připravil pokračování své středoškolské legrace pod názvem Vejška a populární herec Ondřej Sokol se představil jako režisér černohumorným snímkem Krásno.

V únoru mělo premiéru pokračování kultovního filmu ze začátku devadesátých let Dědictví s Bolkem Polívkou. Režii obstaral Robert Sedláček (České století). Druhým únorovým pokračování jsou Babovřesky 2, které Zdeněk Troška připravil během jednoho roku po premiéře úvodního dílu.

V březnu uvedla po dvanácti letech do kin svůj snímek Andrea Sedláčková (naposledy Musím tě svést). Film Fair Play se dívá na svět sportu a dopingu v době normalizace. Stejný měsíc se Karel Janák (Snowboarďáci) ukázal s 10 pravidly, romantickou komedií.

Režijní prvotinou se v dubnu představil další herec - Jiří Mádl se snímkem Pojedeme k moři.

Ještě starší film, než je Dědictví, čeká pokračování v květnu - Vít Olmer natočil Bony a klid II. V této době by se také do kin měli konečně dostat ambiciózní Všiváci Romana Kašparovského, jejichž premiéra byla odložena.Cesta ven Petra Václava se pak odehrává v romské rodině z Ostravy.

Po prázdninové pauze se na konci srpna objeví nový projekt Jana a Zdeňka Svěrákových - pohádka a muzikálními atributy Tři bratři. V září uvede Vladimír Michálek (Je třeba zabít Sekala) svého Pohádkáře podle scénáře Marka Epsteina. Doplňuje ho Radim Špaček s novým syrovým dramatem Místa.

Na říjen se zatím počítá s Anděly Alice Nellis a filmem Miroslava Krobota Díra u Hanušovic.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Papež František přiletěl do Iráku na historickou návštěvu. Bezpečnostní opatření jsou mimořádná

Papež František v pátek v poledne přiletěl do Bagdádu. Cílem jeho návštěvy Iráku je podpořit křesťanskou menšinu, zdecimovanou válkami a terorem Islámského státu. Čtyřdenní cestu provázejí mimořádná bezpečnostní opatřeníkvůli koronaviru a také kvůli obavám z útoků islamistů.

před 7 minutami

V Rakousku zatkli Čecha, který do země převezl autem deset Syřanů

V Rakousku zatkli českého převaděče, který z Maďarska převezl do země migranty ze Sýrie. Deseti běžencům namačkaným v jednom osobním autě odmítl během zhruba sedmihodinové jízdy zastavit a nedal jim ani napít, uvedla s odvoláním na policii agentura APA.

Muž byl zatčen v obci Hinterbrühl na okraji Vídně, jím převezení migranti požádali v Rakousku o azyl. Ilegální převoz, za který měl 22letý Čech slíbeno 1500 eur (zhruba 40 tisíc korun), se uskutečnil v noci na pátek minulý týden, uvedla policie.

Podle zemského ředitelství policie v Dolních Rakousech pracoval zadržený pro mezinárodní převaděčskou organizaci, která jej v Česku získala ke spolupráci příslibem vysokých výdělků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy