Český film 2014

21. 1. 2014 19:55
V letošním roce se do kin chystají nové filmové počiny hned několika výrazných osobností.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Falcon

Své aktuální projekty by v roce 2014 měly přivést do kin osobnosti jako Jan Svěrák, Alice Nellis, Radim Špaček (Český lev za Pouta), Vladimír Michálek, Jiří Vejdělek, Karel Janák nebo Miroslav Krobot.

Hned v lednu měly premiéru tři výrazné české filmy. Jiří Vejdělek uvedl svou novou komedii Něžné vlny, Tomáš Vorel připravil pokračování své středoškolské legrace pod názvem Vejška a populární herec Ondřej Sokol se představil jako režisér černohumorným snímkem Krásno.

V únoru mělo premiéru pokračování kultovního filmu ze začátku devadesátých let Dědictví s Bolkem Polívkou. Režii obstaral Robert Sedláček (České století). Druhým únorovým pokračování jsou Babovřesky 2, které Zdeněk Troška připravil během jednoho roku po premiéře úvodního dílu.

V březnu uvedla po dvanácti letech do kin svůj snímek Andrea Sedláčková (naposledy Musím tě svést). Film Fair Play se dívá na svět sportu a dopingu v době normalizace. Stejný měsíc se Karel Janák (Snowboarďáci) ukázal s 10 pravidly, romantickou komedií.

Režijní prvotinou se v dubnu představil další herec - Jiří Mádl se snímkem Pojedeme k moři.

Ještě starší film, než je Dědictví, čeká pokračování v květnu - Vít Olmer natočil Bony a klid II. V této době by se také do kin měli konečně dostat ambiciózní Všiváci Romana Kašparovského, jejichž premiéra byla odložena.Cesta ven Petra Václava se pak odehrává v romské rodině z Ostravy.

Po prázdninové pauze se na konci srpna objeví nový projekt Jana a Zdeňka Svěrákových - pohádka a muzikálními atributy Tři bratři. V září uvede Vladimír Michálek (Je třeba zabít Sekala) svého Pohádkáře podle scénáře Marka Epsteina. Doplňuje ho Radim Špaček s novým syrovým dramatem Místa.

Na říjen se zatím počítá s Anděly Alice Nellis a filmem Miroslava Krobota Díra u Hanušovic.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy