Jiří Mádl

19. 3. 2012 0:02
Jiří Mádl je český filmový herec, který se společně s Vojtěchem Kotkem proslavil hlavní rolí v teenagerské komedii Snowboarďáci.
Jiří Mádl.
Jiří Mádl. | Foto:

Jiří Mádl je český filmový herec, který se společně s Vojtěchem Kotkem proslavil hlavní rolí v teenagerské komedii Snowboarďáci. Na její úspěch navázala volná pokračování Rafťáci a Ro(c)k podvraťáků, postupně ale Mádl získával role i v jiných typech filmů a vyrostl v jednoho ze současných nejlepších mladých herců.

V posledních letech si zahrál ve filmech Čtyři slunce, Probudím se včera, Bathory nebo Gympl. Před volbami v roce 2010 se podílel na propagačním videu "Přemluv bábu a dědu, ať nevolí levici," které se tehdy stalo předmětem vášnivých debat.

Kromě herecké činnosti Mádl v současnosti studuje scenáristiku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy