Jiří Mádl

19. 3. 2012 0:02
Jiří Mádl je český filmový herec, který se společně s Vojtěchem Kotkem proslavil hlavní rolí v teenagerské komedii Snowboarďáci.
Jiří Mádl.
Jiří Mádl. | Foto:

Jiří Mádl je český filmový herec, který se společně s Vojtěchem Kotkem proslavil hlavní rolí v teenagerské komedii Snowboarďáci. Na její úspěch navázala volná pokračování Rafťáci a Ro(c)k podvraťáků, postupně ale Mádl získával role i v jiných typech filmů a vyrostl v jednoho ze současných nejlepších mladých herců.

V posledních letech si zahrál ve filmech Čtyři slunce, Probudím se včera, Bathory nebo Gympl. Před volbami v roce 2010 se podílel na propagačním videu "Přemluv bábu a dědu, ať nevolí levici," které se tehdy stalo předmětem vášnivých debat.

Kromě herecké činnosti Mádl v současnosti studuje scenáristiku.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy