Lenka Bradáčová je pražská vrchni státní zástupkyně. Od roku 2008 působí ve funkci prezidentky stavovského sdružení Unie státních zástupců České republiky.
Bradáčová je známá zejména díky mediálně sledovaným kauzám. Zabývala se například kauzou Mostecké uhelné, mačetovým útokem v Novém Boru, řídila vyšetřování dvou litoměřických soudců podezřelých z korupce, dozorovala citlivou kauzu novoroční střelby v Tanvaldu nebo také případ organizované skupiny, která pomocí policejních databází a odposlechů vydírala podnikatele.
V polovině roku 2012 dohlížela na kauzu Davida Ratha. To, že v počátku vyšetřování dostali případ ústečtí žalobci v čele s Bradáčovou, napadli Rathovi obhájci. Prověrka Vrchního státního zastupitelství v Praze však konstatovala, že ji získali po právu. Další fáze vyšetřování se pak přesunula na Krajské státní zastupitelství Středočeského kraje. Případ dostal na starosti žalobce Petr Jirát.
V létě roku 2012 se Bradáčová ocitla v hledáčku médií zejména v souvislosti se jmenováním do čela pražského vrchního zastupitelství. Jen několik hodin po nečekaném odvolání ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila oznámil nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, že do funkce navrhl právě Bradáčovou. To vyvolalo spekulace, že Pospíšil byl odvolán kvůli tomu, aby ji nestihl jmenovat. Oficiálním důvodem jeho odvolání bylo to, že svůj resort podle premiéra Nečase manažersky a rozpočtově nezvládal. Nový ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) jmenoval Bradáčovou do čela Vrchního státního zastupitelství v Praze 30. července 2012.
Bradáčová má pověst neúplatné žalobkyně, která se dokáže vzepřít i politikům, a je považována za symbol obnovení stavovské cti státních zástupců. Pod jejím vedením vyzvala v roce 2009 Unie státních zástupců k odchodu nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou.
Lenka Bradáčová se narodila 1. března 1973 v Roudnici nad Labem. Vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, a to se ziskem ceny Karla Engliše pro nejlepší studenty společenskovědních disciplín.