reklama
 
 

Dalibor Štys

2. 7. 2013 17:07
Dalibor Štys je český vědec, vysokoškolský pedagog a bývalý vedoucí odboru na ministerstvu školství. V roce 2013 se stal ministrem školství ve vládě Jiřího Rusnoka.

Dalibor Štys je český vědec, vysokoškolský pedagog a bývalý vedoucí odboru na ministerstvu školství.

V roce 2013 se stal ministrem školství ve vládě Jiřího Rusnoka. Bez důvěry Poslanecké sněmovny se po měsíci od jmenování dostal kabinet do demise. Stát řídil ještě půl roku, než v lednu 2014 jmenoval prezident řádnou vládu vzešlou z předčasných podzimních voleb. Na ministerstvu Štyse vystřídal Marcel Chládek.

Životopis Dalibora Štyse

Štys vystudoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, poté působil v Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd. Stál za vznikem Ústavu fyzikální biologie Jihočeské univerzity v Nových Hradech, kde působil mezi lety 2002 až 2011 jako ředitel. Poté krátce zastával funkci proděkana pro rozvoj Fakulty rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity.

V roce 2006 se habilitoval (získal titul doc.) v oboru přírodovědné inženýrství na Technické univerzitě v Liberci. V roce 2012 jej pak navrhla Vědecká rada Českého vysokého učení technického v Praze jmenovat profesorem v oboru aplikované fyziky, což také téhož roku tehdejší prezident Václav Klaus učinil.

V současné době působí jako vedoucí Laboratoře aplikované systémové biologie na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. V letech 2012 až 2013 pracoval jako ředitel Odboru výzkumu a vývoje na MŠMT.

V červnu 2013 přijal nabídku premiéra Jiřího Rusnoka a stal se ministrem školství v jeho úřednické vládě.

2. 7. 2013 17:07

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama