Range Rover

3. 9. 2013 22:04
Range Rover je modelová řada luxusních SUV vyráběná britskou automobilkou Land Rover.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Range Rover

Range Rover je modelová řada luxusních SUV vyráběná britskou automobilkou Land Rover. Od představení prvního modelu v roce 1970 byly vyrobeny již čtyři generace (ta současná je ve výrobě od roku 2012). Pod značkou Range Rover se prodávají i další dva exkluzivní modely - sportovněji laděné SUV Range Rover Sport a kompaktní crossover Evoque.

Jako prémiová odnož automobilky Land Rover je stávající generace Range Roveru především luxusním automobilem. Luxusní interiér nabízí tři varianty kůže s možností dřevěného obložení, vyhřívaný a kůží obšitý volant, konfigurovatelné dekorační osvětlení interiéru, či tří- nebo čtyřzónová klimatizace.

Reputaci terénního vozu však Range Rover neztrácí, a to zejména díky elektronickému systému Terrain Response 2. generace. Range Rover může projet vodou o hloubce až 900 mm a může najet do kopce o sklonu až 34,7°, zatímco nájezdový úhel zadního nárazníku je 29°. Pohybu v terénu pomáhá i světlá výška nastavitelná až na 295,5 mm a samozřejmý pohon všech kol.

Délka: 4 999 mm
Výška: 1 835 mm
Šířka: 2 220 mm
Objem zavazadlového prostoru: 909 l/2 030 l
Motor:
Vznětový LR-TDV6 3,0 l

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy