Range Rover

3. 9. 2013 22:04
Range Rover je modelová řada luxusních SUV vyráběná britskou automobilkou Land Rover.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Range Rover

Range Rover je modelová řada luxusních SUV vyráběná britskou automobilkou Land Rover. Od představení prvního modelu v roce 1970 byly vyrobeny již čtyři generace (ta současná je ve výrobě od roku 2012). Pod značkou Range Rover se prodávají i další dva exkluzivní modely - sportovněji laděné SUV Range Rover Sport a kompaktní crossover Evoque.

Jako prémiová odnož automobilky Land Rover je stávající generace Range Roveru především luxusním automobilem. Luxusní interiér nabízí tři varianty kůže s možností dřevěného obložení, vyhřívaný a kůží obšitý volant, konfigurovatelné dekorační osvětlení interiéru, či tří- nebo čtyřzónová klimatizace.

Reputaci terénního vozu však Range Rover neztrácí, a to zejména díky elektronickému systému Terrain Response 2. generace. Range Rover může projet vodou o hloubce až 900 mm a může najet do kopce o sklonu až 34,7°, zatímco nájezdový úhel zadního nárazníku je 29°. Pohybu v terénu pomáhá i světlá výška nastavitelná až na 295,5 mm a samozřejmý pohon všech kol.

Délka: 4 999 mm
Výška: 1 835 mm
Šířka: 2 220 mm
Objem zavazadlového prostoru: 909 l/2 030 l
Motor:
Vznětový LR-TDV6 3,0 l

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy