Google, Facebook, Apple, Yahoo! či Intel. Kromě toho, že všechny tyto firmy jsou významnými hráči na poli informačních technologií, spojuje je i další věc - jejich vedení sídlí v Silicon Valley, v údolí ležícím v jižní části Kalifornského zálivu.
Silicon Valley, pojmenované podle křemíku používaného na výrobu polovodičů, získalo své označení právě díky vysoké koncentraci firem, které je vyráběly, a počítačových společností. Toto označení pro severokalifornské souměstí se používá od sedmdesátých let 20. století. Dnes je v podstatě synonymem pro high-tech, vývoj a inovace.
Silicon Valley se rozprostírá na území údolí Santa Clary, které bylo před vytlačením zástavbou a fabrikami pokryté ovocnými sady. Sahá v podstatě od jižního okraje San Francisca, přes spojnici Redwood City (Oracle či Electronic Arts) přes Palo Alto (Facebook, Hewlett-Packard), Mountain View (Google), Santa Claru (zejména výrobci hardware) až po obchodní centrum Silicon Valley, město San Jose (Adobe).
Na rozvoji Silicon Valley se významnou měrou podílela též blízkost několika univerzit (zejména Standfordská univerzita má na současné podobě údolí lví podíl) a armádních výzkumných center.
Místa jako Silicon Valley vždy lákala - a stále tomu tak je - mnoho schopných lidí, přinášejících sem své nápady. Mnoho bývalých továrních prostor dnes funguje jako technologické inkubátory. Zde čekají na investory - čile tu funguje zejména takzvaný "venture capital" - rizikový kapitál určený projektům s vysokým potenciálem. Mezi nejúspěšnější hráče na tomto poli patří například společnost Sequoia Capital, která má podíly ve firmách, jako je Google, Oracle, NVIDIA, Apple a mnohých dalších.