Pinterest

29. 2. 2012 20:13
Rychle rostoucí sociální síť Pinterest umožňuje sdílet oblíbené obrázky či videa a připíchnout je na virtuální nástěnky.
Pinterest
Pinterest | Foto: Aktuálně.cz

Sociální síť Pinterest se koncentruje na funkci sdílení fotografií. Vznik Pinteresu se datuje do roku 2009, zájem internetové veřejnosti však vzbudila až ve druhé polovině roku 2011. Od té doby její sláva strmě rostla. Pinterest ještě v únoru 2012 nenabízel možnost klasické registrace. Uživatel se mohl do komunity připojit pouze na pozvání, respektive po žádosti o přijetí. Přesto se vyšvihla mezi významné internetové projekty a o její unikátnosti hovoří i registrace takové osoby jakou je Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku.

Název sítě se odvozuje od slova "pin", což znamená připíchnout a "interest", tj. zájem. Cílem uživatele je tak podobně jako u klasické fyzické nástěnky připichovat na svůj profil zajímavé obrázky a fotografie a sdílet je s ostatními uživateli. Server tak nabízí podobné služby jako stránky pro sdílení fotek, uživatel však nemusí jenom nahrávat soubory z počítače. Především odkazuje na obrázky v internetu. Ozvaly se už kvůli tomu ohlasy, které zpochybňují správné nakládání s autorskými právy a ochranou duševního vlastnictví. Kromě fotografií ale může uživatel počítat s videosoubory nebo diskusemi.

Z historie Pinterestu

V prosinci 2009 začal vývoj internetové stránky. Tvůrcem projektu je Ben Silbermann, hladký chod zajišťuje tým jménem Cold Brew Labs z Kalifornie. Od března 2010 jsou stránky otevřeny ve fázi přístupné beta verze. Když v srpnu uveřejnil časopis Time seznam padesáti nejlepších webů roku 2011, Pinterest se objevil mezi nimi. V lednu 2012 získal Pinterest už více než jedenáct milionů unikátních uživatelů. Co do efektivnosti návštěv stránek přes odkazy na sociálních a jiných sítích se Pinterestu podařilo zdolat i takové značky, jako je YouTube či Google+, a vyrovnat se vyhledávači Google či Twitteru.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Vrchní soud zamítl odvolání Heavy Machinery, firma je tak nadále v konkurzu

Vrchní soud v Praze zamítl odvolání firmy Heavy Machinery Services (HMS) proti tomu, že krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil na její majetek konkurz. Námitka, že soudce krajského soudu je podjatý, je podle Vrchního soudu nedůvodná, navíc věc nesnese odkladu. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku. Konkurs je tak pravomocný, řekl soudce Zdeněk Strnad.

Bývalá vagonka Legios je v insolvenci, od roku 2014 v úpadku. Věřitelé původně přihlásili pohledávky za téměř tři miliardy Kč. Teď HMS dluží asi 1,1 miliardy korun, jak řekla ČTK v červnu insolvenční správkyně Petra Hýsková. HMS podala v červnu odvolání proti tomu, že krajský soud v Českých Budějovicích prohlásil na její majetek konkurz. Domáhala se, aby odvolací soud usnesení zrušil a věc znovu projednal jiný soudce než Zdeněk Strnad.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy