ME fotbalistů do 21 let v Dánsku

Aktualizováno 15. 2. 2012 16:42
ME fotbalistů do 21 let v Dánsku

Během června roku 2011 hostil dánský Aarhus, Aalborg, Herning a Viborg fotbalové Euro hráčů do jednadvaceti let. Počtvrté v historii se ho zúčastnil i výběr České republiky, který se na závěrečný šampionát kvalifikoval bez jediné porážky.

Na závěrečný turnaj se dostalo osm týmů. Ve skupině s Českem nastoupili Španělsko, Anglie a Ukrajina, ve skupině s domácím Dánskem pak hráli Švýcarsko, Bělorusko a Island.

Vítězem turnaje, který nahradil na evropském trůnu Německo, se stalo Španělsko, které ve finále porazilo Švýcarsko.

Krom cenných kovů usilovali mladí fotbalisté i o postup na Olympijské hry v Londýně 2012, kam se kvalifikovaly první tři týmy turnaje - kromě finalistů ještě Bělorusko, které v zápase o třetí místo porazilo český tým 1:0.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy