ME fotbalistů do 21 let v Dánsku

Aktualizováno 15. 2. 2012 16:42
ME fotbalistů do 21 let v Dánsku

Během června roku 2011 hostil dánský Aarhus, Aalborg, Herning a Viborg fotbalové Euro hráčů do jednadvaceti let. Počtvrté v historii se ho zúčastnil i výběr České republiky, který se na závěrečný šampionát kvalifikoval bez jediné porážky.

Na závěrečný turnaj se dostalo osm týmů. Ve skupině s Českem nastoupili Španělsko, Anglie a Ukrajina, ve skupině s domácím Dánskem pak hráli Švýcarsko, Bělorusko a Island.

Vítězem turnaje, který nahradil na evropském trůnu Německo, se stalo Španělsko, které ve finále porazilo Švýcarsko.

Krom cenných kovů usilovali mladí fotbalisté i o postup na Olympijské hry v Londýně 2012, kam se kvalifikovaly první tři týmy turnaje - kromě finalistů ještě Bělorusko, které v zápase o třetí místo porazilo český tým 1:0.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Projevy budou trvat maximálně čtyři dny, plánuje si úvod impeachmentu proti Trumpovi Senát

Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi by měly trvat 24 hodin na každé straně sporu. V předloze organizační rezoluce, která unikla do amerických médií, to navrhuje šéf republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell.

Projevy by přitom měly být rozloženy maximálně do čtyř dnů. O návrhu McConnellovy organizační rezoluce by se podle agentury Reuters mohlo hlasovat ještě v úterý. Demokraté ji kritizují.

Po čtyřech dnech úvodních řečí by podle návrhu měli senátoři dostat až 16 hodin na dotazy na zástupce obžaloby i obhajoby. Následovat má čtyřhodinová debata. O tom, zda budou pozváni svědci a zda budou moci být předloženy nové důkazy, by se podle McConnellova návrhu mělo rozhodnout až po otázkách senátorů a debatě, tedy pravděpodobně až příští týden. Demokraté požadovali, aby se o svědcích rozhodlo co nejdříve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy