Krajské volby 2012 - Koalice pro Olomoucký kraj

Aktualizováno 17. 10. 2012 14:25
Lídrem kandidátní listiny koalice lidovců a Strany zelených se stal místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, která kandidovala na post hejtmana kraje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jiří Kropáček

Koal_OIK se umístila v Krajských volbách 2012 na 3. místě s 11 procenty hlasů. Předběhli jen strany ČSSD a KSČM.

Strana získala 8 mandátů, do kterých usednou:
Jaroslav Fidrmuc, Pavel Horák, František John, Marian Jurečka, Ivo Slavotínek, Petr Suchomel, Ladislav Šnevajs a Zdenek Vahala.

Nejvíce hlasů získal Marian Jurečka, který s 3748 hlasy skončil na celkovém třetím místě podle preferenčních hlasů. Před něj se dostal Martin Tesařík z ČSSD a Jiří Rozbořil z ČSSD.

KDU-ČSL a Strana Zelených podepsaly 4. června koaliční dohodu pro volby do zastupitelstva Olomouckého kraje v roce 2012. Lídrem kandidátní listiny této koalice se stal místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který tak bude kandidovat na post hejtmana kraje. Pokud by v podzimních volbách uspěl, nahradil by současného hejtmana Martina Tesaříka z ČSSD.

Na druhém místě našli voliči architekta Jiřího Roubíka a pod číslem tři místostarostu Velké Bystřice Iva Slavotínka. Do první desítky se dostali také místostarosta Šumperka Petr Suchomel, Jaroslav Fidrmuc, Otakar Šiška, finanční manažerka Šárka Foltýnková nebo náměstek hejtmana Pavel Horák. Volby proběhly 12. a 13. října.

V posledních krajských volbách, které se konaly v roce 2008, vyhráli sociální demokraté, kteří od voličů získali bezmála 40 procent hlasů. Ty jim vynesly 27 mandátů. V současné době vládne v Olomouckém kraji koalice ČSSD, ODS a KDU-ČSL. V opozici zůstali jen komunisté.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy