LEV 21 - volby do Poslanecké sněmovny 2013

10. 9. 2013 16:55
Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se konaly 25. a 26. října 2013. V předčasných volbách získala LEV 21 0.07 % hlasů, a do Sněmovny se tak nedostala.
Foto: Jiří Kropáček

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se konaly 25. a 26. října 2013. Volebního boje o poslanecká křesla se LEV 21 zúčastnila poprvé právě v těchto volbách. Předseda strany Jiří Paroubek však do Sněmovny nekandidoval.

Strana LEV 21 - národní socialisté vznikla v listopadu 2011 po odchodu Jiřího Paroubka a jeho blízkých z ČSSD. Ve Sněmovně tak měli od svého založení dva poslance zvolené v roce 2010 za sociální demokracii.

V předčasných volbách získala LEV 21 0.07 % hlasů, a do Sněmovny se tak nedostala.

LEV 21 měla pro letošní volby číslo 22.

Lídři kandidátek v krajích:

hl. město Praha: Tereza Bernardová

Středočeský: Michaela Holinková Popková

Jihočeský: Tomáš Dvořák

Plzeňský: Ivan Šterzl

Karlovarský: Tomáš Hybner

Ústecký: Petr Benda

Liberecký: Jitka Charvátová

Královéhradecký: Libuše Zavoralová

Pardubický: Jan Vondrouš

Vysočina: Jan Petrák

Jihomoravský: Stanislav Palša

Olomoucký: Vilém Bruk

Zlínský: Ivo Spáčil

Moravskoslezský: Milan Ježek

Volební program LEV 21:

Heslo volební kampaně: „Střízlivě, jednotně, profesionálně“.

LEV 21 se chce ve své předvolební kampani soustředit na boj s nezaměstnaností, korupcí a kriminalitou. Dále se chce zaměřit na sociální spravedlnost, ochranu spotřebitele a zdravotnictví

V rámci boje proti korupci chce strana uplatňovat presumpci viny u politckých představitelů. Veřejné zakázky by podle jejího programu měl zadávat jediný nově vzniklý úřad. Slibuje také zvýšení penzí a zrušení poplatků ve zdravotnictví. Na dětské boty a oblečení či školní pomůcky by zavedla nulovou DPH. Prosazovat chce i přímou volbu hejtmanů, primátorů a starostů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 1 hodinou

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy