LEV 21 - volby do Poslanecké sněmovny 2013

10. 9. 2013 16:55
Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se konaly 25. a 26. října 2013. V předčasných volbách získala LEV 21 0.07 % hlasů, a do Sněmovny se tak nedostala.
Foto: Jiří Kropáček

Předčasné volby do Poslanecké sněmovny se konaly 25. a 26. října 2013. Volebního boje o poslanecká křesla se LEV 21 zúčastnila poprvé právě v těchto volbách. Předseda strany Jiří Paroubek však do Sněmovny nekandidoval.

Strana LEV 21 - národní socialisté vznikla v listopadu 2011 po odchodu Jiřího Paroubka a jeho blízkých z ČSSD. Ve Sněmovně tak měli od svého založení dva poslance zvolené v roce 2010 za sociální demokracii.

V předčasných volbách získala LEV 21 0.07 % hlasů, a do Sněmovny se tak nedostala.

LEV 21 měla pro letošní volby číslo 22.

Lídři kandidátek v krajích:

hl. město Praha: Tereza Bernardová

Středočeský: Michaela Holinková Popková

Jihočeský: Tomáš Dvořák

Plzeňský: Ivan Šterzl

Karlovarský: Tomáš Hybner

Ústecký: Petr Benda

Liberecký: Jitka Charvátová

Královéhradecký: Libuše Zavoralová

Pardubický: Jan Vondrouš

Vysočina: Jan Petrák

Jihomoravský: Stanislav Palša

Olomoucký: Vilém Bruk

Zlínský: Ivo Spáčil

Moravskoslezský: Milan Ježek

Volební program LEV 21:

Heslo volební kampaně: „Střízlivě, jednotně, profesionálně“.

LEV 21 se chce ve své předvolební kampani soustředit na boj s nezaměstnaností, korupcí a kriminalitou. Dále se chce zaměřit na sociální spravedlnost, ochranu spotřebitele a zdravotnictví

V rámci boje proti korupci chce strana uplatňovat presumpci viny u politckých představitelů. Veřejné zakázky by podle jejího programu měl zadávat jediný nově vzniklý úřad. Slibuje také zvýšení penzí a zrušení poplatků ve zdravotnictví. Na dětské boty a oblečení či školní pomůcky by zavedla nulovou DPH. Prosazovat chce i přímou volbu hejtmanů, primátorů a starostů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy