reklama
 
 

Sázavafest

18. 7. 2011 18:56
Sázavafest je multikulturní, převážně hudební festival, který se od roku 2001 pravidelně pořádá v okolí řeky Sázavy.

Sázavafest je multikulturní, převážně hudební festival, který se od roku 2001 pravidelně koná v okolí řeky Sázavy.

Z původně malé jednodenní akce, s kapacitou necelých dvou tisíc návětevníků, se rozrostl až do dnešní třídenní podoby s návštěvností kolem dvaceti tisíc lidí.

Ročník 2014

Hlavní pozornost se na čtrnáctém ročíku obracela na francouzskou dvojici BART & BAKER, Lucii Bílou, švýcarskou skupinu Klischée, Chinaski, Monkey Business a Dana Bártu.

Ročník 2012

Pro ročník 2012 byli potvrzeni raggae-metaloví Skindred, mexičtí rapcoristé Molotov, DJ Sak Noel a několik domácích interpretů. Mezi nimi například Monkey Business, Xindl X, Sto zvířat, Mig 21 nebo vycházející hvězdička Gabriela Gunčíková.

Již tradičně na festivalu proběhl doprovodný program, a to např. autorské čtení Michala Viewegha.

Dramaturgie

Ačkoliv hlavními hvězdami festivalu bývají každý rok zahraniční interpreti, je stěžejní částí festivalu zejména domácí hudební scéna, pokrývající naprostou většinu festivalového programu.

Přesto, že se dramaturgie snaží sázet především na pestrost kapel, tak poutají pozornost návštěvníků obvykle zavedená česká a slovenská jména.

Od roku 2005 přibyly k letnímu festivalu ještě jeho jarní a podzimní varianty. Obě jsou podstatně menšího rozsahu - jedná se o jednodenní klubové festivaly.

Historie

Festival často mění místo konání. Původně začínal v Týnci nad Sázavou a poté se přemístil do města Sázava, kde před přesunem do Kácova proběhlo pět ročníků. Do Benešova se akce přesunula v roce 2011. Pořadatelé chtěli tímto krokem předejít opakování problémů z roku 2010, kdy kvůli rozvodněné Sázavě byli nuceni ukončit program na dvou z pěti pódií. Od roku 2013 je pořadatelským místem Světlá nad Sázavou.

Z velkých jmen se na Sázavafetsu v minulých letech objevili například Papa Roach, Moby, Jimmy Somerville, New York Ska-Jazz Ensemble, kapela The Young Gods, The Subways, The Hurts, Kosheen, Jazzanova nebo Belleruche.

18. 7. 2011 18:56

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama