hudba

Na festivalu Colours of Ostrava vystoupí Meduza a Bakermat

Hosty ostravských Colours budou příští rok hvězdy elektronické hudby Meduza, což je italské trio proslavené písní Piece of Your Heart, a nizozemský producent Bakermat. Kromě toho pořadatelé oznámili příjezd japonské jazzové klavíristky Hiromi, malijské zpěvačky Fatoumaty Diawary nebo newyorské raperky Princess Nokia.

K již dříve potvrzeným účinkujícím patří The Killers, Twenty One Pilots, Martin Garrix, zpěvačka LP a norský projekt Wardruna. Festival se letos ani loni kvůli pandemii koronaviru nekonal. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na 13. až 16. července 2022, kdy by se Colours měly vrátit do Dolní oblasti Vítkovic.

Zdroj: ČTK

Album Kanyeho Westa už slyšely tři čtvrtě miliardy lidí

Nového alba rapera Kanyeho Westa nazvaného Donda se v USA za první týden prodal ekvivalent 309 milionů jednotek, víc než kterékoliv letošní nahrávky, píše deník New York Times. Žebříček časopisu Billboard používá pojem ekvivalent proto, aby v metrice zohlednil i jiné formáty než fyzické nosiče, a to zejména streamování.

Celkově zatím Donda v USA zaznamenala 357 milionů streamů, což je opět nejvíc za celý rok. Doteď byla nejúspěšnější interpretkou zpěvačka Olivia Rodrigo s 295 miliony streamů své nahrávky Sour.

Celosvětově si Dondu pustilo již přes tři čtvrtě miliardy lidí, na první místo žebříčku se dostala v 11 zemích, doplňuje Westovo vydavatelství Def Jam Records. Nejvíc, 442 milionů osob, desku slyšelo na Spotify, dalších 242 milionů na službě Apple Music.

Zdroj: New York Times
Pokračovat