hudba

Na festivalu Metronome příští rok zahrají britští Oh Wonder

Pražský hudební festival Metronome představil prvního zahraničního hosta příštího ročníku, který se uskuteční 23. až 26. června 2022. Bude jím britské duo z žánru alternativního popu Oh Wonder. Debutovalo albem před šesti roky, s následující deskou Ultralife už předskakovalo hvězdám jako zpěvačce Halsey nebo písničkáři Beckovi. Třetí nahrávku nazvanou No One Else Can Wear Your Crown vydali Oh Wonder loni.

Hvězdami plánovaného pátého ročníku festivalu, který byl již podruhé odložen kvůli koronaviru, měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld a právě Američan Beck. "Všem držitelům vstupenek s daty ročníků 2020 nebo 2021 garantujeme platnost těchto vstupenek na rok 2022. Mají-li třídenní, není co řešit. V případě jednodenních si diváci budou znovu moc vybrat den, na který s jednodenní vstupenkou dorazí," říká jeden z producentů akce David Gaydečka.

Zdroj: ČTK

Na festival Rock for People přijedou kapely Green Day i Weezer

Na festivalu Rock for People v červnu 2022 vystoupí americká punkrocková skupina Green Day, stejně jako rockeři Fall Out Boy a Weezer. Ve středu to oznámili pořadatelé. Všechny tři sestavy měly na královéhradeckou akci dorazit již vloni. Když byla kvůli pandemii koronaviru zrušena, počítalo se s nimi letos. Ani tentokrát se však festival kvůli přetrvávajícím hygienickým opatřením neuskuteční, byl tak přeložen na 16. až 18. června 2022. Fall Out Boy se představí 17. června, o den později přijde řada na Green Day a Weezer.

Festival je od loňského ledna vyprodaný. "Zatím nespecifikovaný počet vstupenek bude puštěn do prodeje na podzim tohoto roku," doplňují organizátoři. Teď upravují festivalový areál, aby navýšili kapacitu. Rock for People před pandemií navštěvovalo okolo 25 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK

Letní festival Votvírák pořadatelé přesunuli na příští rok

Na příští rok přesunuli organizátoři letní hudební festival Votvírák, který se koná na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku. Důvodem je aktuální stav epidemie koronaviru a nejasný výhled na zbytek roku ohledně hygienických opatření. Nový termín je 10. až 12. června 2022. "Festival velikosti Votvíráku bohužel nelze realizovat v situaci, jenž v České republice panuje, a tak nyní nastal čas udělat toto rozhodnutí," vysvětluje produkční Martina Jablanovská.

Akce se v Milovicích měla konat ve dnech 18. až 20. června. Účast potvrdili kapely Chinaski, Divokej Bill, Rybičky 48, No Name, Škwor nebo písničkář Xindl X a zpěvačka Marie Rottrová. Festival byl kvůli pandemii zrušen i loni. Všechny vstupenky z minulého i letošního roku zůstávají v platnosti. Před pandemií akci navštěvovalo každý den okolo 30 tisíc návštěvníků.

Zdroj: ČTK

Festivaly Mighty Sounds a Brutal Assault budou až příští rok

Táborský hudební festival Mighty Sounds kvůli koronaviru přesouvá letošní ročník na léto 2022. Zdůvodnil to i tím, že některé kapely překládají turné. Vstupenky zůstávají v platnosti. Akce, jež se zaměřuje na žánry ska, punk či reggae a navštěvuje ji přes 10 tisíc lidí ročně, se kvůli pandemii nekonala ani vloni.

Třetina diváků na Mighty Sounds tradičně přijíždí z ciziny. Dvě hlavní kapely odloženého ročníku, Dropkick Murphys a Social Distortion, jsou americké. Díky podpoře z ministerstva kultury se povedlo nahradit většinu loňských nákladů. Ze vstupenek, jichž se loni prodalo několik tisíc, pořadatelé vraceli kolem 40 kusů.

Odklad na další rok nedávno oznámil také festival tvrdé hudby Brutal Assault, který se koná v kulisách historické pevnosti Josefov. "Celý rok jsme tvrdě makali, aby byl letošní jubilejní ročník připraven. Bohužel situace kolem covidu-19 se nelepší a nám po zralé úvaze nezbývá nic jiného než 25. ročník přesunout na příští rok," uvedli pořadatelé. Příští Brutal Assault se tak má nově konat ve dnech 9. až 13. srpna 2022.

Zdroj: ČTK
Pokračovat