Archiv: hudba

Rodina zesnulé Hany Hegerové nebude pořádat veřejné rozloučení

Rodina Hany Hegerové, která zemřela 23. března ve věku 89 let v Nemocnici na Homolce, neplánuje žádné veřejné rozloučení. Se zpěvačkou, kterou proslavily zejména charakteristicky interpretované šansony, se rozloučí v nejužším rodinném kruhu, sdělil vnuk Matouš Heger.

Poblíž bydliště zesnulé "první dámy českého šansonu" na Staroměstském náměstí v Praze vzniklo malé improvizované pietní místo s několika svíčkami. S láskou a úctou na ni v rozhovorech vzpomínají přátelé a hudební kolegové.

Zdroj: ČTK

Festival Metronome Prague se přesouvá na rok 2022

Největší pražskou hudební přehlídku pod širým nebem Metronome Prague pořadatelé přesunuli z letošního června na 23. až 26. června 2022. K rozhodnutí dospěli po zvážení okolností souvisejících s pandemií nemoci covid-19. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, říká producent festivalu David Gaydečka. "V tuto chvíli, pouhé tři měsíce před původně plánovaným 'startovním výstřelem' letošního ročníku, nelze s plnou zodpovědností sestavit program, který by zachoval vysoce nastavenou laťku Metronome Prague, který by zajistil pro návštěvníky i účinkující dokonalý komfort," vysvětluje.

Největšími hvězdami plánovaného pátého ročníku festivalu měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld a americký zpěvák a multiinstrumentalista Beck. Návštěvnost festivalu podle pořadatelů vzrostla ze 7500 diváků v prvním ročníku na předloňských přibližně 20 tisíc.

Zdroj: ČTK