Colours of Ostrava 2013

3. 5. 2013 13:06
Ve dnech 18.-21. července proběhl 12. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava. Vystoupili Sigur Rós, The Knife, Jamie Cullum či The xx.
Colours of Ostrava
Colours of Ostrava | Foto: Kateřina Písačková

Hudební festival Colours of Ostrava se v roce 2013 otevřel hudebním fanouškům už podvanácté. Uskutečnil se ve dnech 18. - 21. července. Stejně jako předcházející rok se festival konal v areálu bývalých hutí a železáren Dolních Vítkovic v Ostravě.

Hlavní hvězdou byla islandská skupina Sigur Rós, která se proslavila svými atmosfericky melodickými rockovými skladbami, doprovázenými jasným hlasem lídra kapely Jónsiho. Celkem festival nabídl kolem 200 interpretů z celého světa. Mezi dalšími lze zmínit jména The Knife, The xx, Jamie Cullum, Tomahawk, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Devendra Banhart, Asaf Avidan a další.

Z českých interpretů uvítal ostravský festival mj. Tata Boys, Zrní, Radůzu, Markétu Irglovou, Umakart, Psí vojáky, Anetu Langerovou, The Prostitues, Wanastowy Vjeci, Luno, Pražský výběr nebo Xindla X.

Stanové město se přesunulo ze Slezskoostravského hradu do prostoru přístupného podchodem z hlavního vchodu festivalu u Dolu Hlubina. Další možností byl Landek park, patnáct minut autobusem od dějiště.

Program festivalu den po dni

Přesný program byl zveřejněn v průběhu června 2013. Například ve čtvrtek vystoupili: Sigur Rós, Irie Révoltés, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground, Tata Bojs nebo Psí vojáci.

V pátek zahráli Dub FX, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Asaf Avidan, Inspiral Carpets, Pražský výběr, Markéta Irglová, Aneta Langerová nebo Umakart.

Sobotní vystoupení zahrnovalo The Knife, The xx, Tiken Jah Fakoly, Balkan Beat Box, Zrní, Wanastowi Vjecy nebo Portless.

Na neděli byl připraven Jamie Cullum, Tomahawk, Devendra Banhart, Rokia Traoré či Radůza.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena a také muž převezený do nemocnice

Po sobotní střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili s těžkým zraněním do nemocnice, řekl mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v sobotu odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy