Colours of Ostrava 2013

3. 5. 2013 13:06
Ve dnech 18.-21. července proběhl 12. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava. Vystoupili Sigur Rós, The Knife, Jamie Cullum či The xx.
Colours of Ostrava
Colours of Ostrava | Foto: Kateřina Písačková

Hudební festival Colours of Ostrava se v roce 2013 otevřel hudebním fanouškům už podvanácté. Uskutečnil se ve dnech 18. - 21. července. Stejně jako předcházející rok se festival konal v areálu bývalých hutí a železáren Dolních Vítkovic v Ostravě.

Hlavní hvězdou byla islandská skupina Sigur Rós, která se proslavila svými atmosfericky melodickými rockovými skladbami, doprovázenými jasným hlasem lídra kapely Jónsiho. Celkem festival nabídl kolem 200 interpretů z celého světa. Mezi dalšími lze zmínit jména The Knife, The xx, Jamie Cullum, Tomahawk, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Devendra Banhart, Asaf Avidan a další.

Z českých interpretů uvítal ostravský festival mj. Tata Boys, Zrní, Radůzu, Markétu Irglovou, Umakart, Psí vojáky, Anetu Langerovou, The Prostitues, Wanastowy Vjeci, Luno, Pražský výběr nebo Xindla X.

Stanové město se přesunulo ze Slezskoostravského hradu do prostoru přístupného podchodem z hlavního vchodu festivalu u Dolu Hlubina. Další možností byl Landek park, patnáct minut autobusem od dějiště.

Program festivalu den po dni

Přesný program byl zveřejněn v průběhu června 2013. Například ve čtvrtek vystoupili: Sigur Rós, Irie Révoltés, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground, Tata Bojs nebo Psí vojáci.

V pátek zahráli Dub FX, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Asaf Avidan, Inspiral Carpets, Pražský výběr, Markéta Irglová, Aneta Langerová nebo Umakart.

Sobotní vystoupení zahrnovalo The Knife, The xx, Tiken Jah Fakoly, Balkan Beat Box, Zrní, Wanastowi Vjecy nebo Portless.

Na neděli byl připraven Jamie Cullum, Tomahawk, Devendra Banhart, Rokia Traoré či Radůza.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ital De Biasi je novým trenérem fotbalistů Ázerbájdžánu

Ital Gianni De Biasi se stane novým trenérem fotbalové reprezentace Ázerbájdžánu. Čtyřiašedesátiletý kouč se podle médií s tamním svazem dohodl na smlouvě platné do mistrovství světa v Kataru v roce 2022. De Biasi se pokusí dovést ázerbájdžánský výběr k premiérové účasti na závěrečném turnaji.

V minulosti už De Biasi dokázal vybojovat premiérový postup na velkou akci s reprezentací Albánie, kterou vedl v letech 2011 až 2017. V roce 2016 s mužstvem hrál na mistrovství Evropy. Na klubové úrovni působil v řadě italských celků jako Modena, Brescia, FC Turín či Udine, trénoval také ve Španělsku v Levante a naposledy v Alavésu, kde ale v roce 2017 vydržel ve funkci jen dva měsíce.

před 12 minutami

Energetickou skupinu Innogy koupila maďarská společnost MVM Group

Novým vlastníkem energetické skupiny innogy v Česku bude maďarská společnost MVM Group. Firmu odkoupí od německé E.ON. SE, informoval mluvčí české innogy Martin Chalupský. Cenu transakce firmy nezveřejnily. Společnost je největším distributorem plynu v Česku, v současné době má 1,2 milionu odběratelů plynu a 0,4 milionu odběratelů elektřiny. Hodnota českých aktivit se podle odhadů pohybuje kolem 800 milionů eur (21,3 miliardy Kč).

Innogy na konci loňského roku v Česku zaměstnávala zhruba 4100 lidí. Firma v Česku zajišťuje dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby.

MVM mimo jiné vlastní v Maďarsku jadernou elektrárnu, paroplynové a solární elektrárny, provozovatele sítě a je také aktivní na trhu s plynem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy