Colours of Ostrava 2013

3. 5. 2013 13:06
Ve dnech 18.-21. července proběhl 12. ročník hudebního festivalu Colours of Ostrava. Vystoupili Sigur Rós, The Knife, Jamie Cullum či The xx.
Colours of Ostrava
Colours of Ostrava | Foto: Kateřina Písačková

Hudební festival Colours of Ostrava se v roce 2013 otevřel hudebním fanouškům už podvanácté. Uskutečnil se ve dnech 18. - 21. července. Stejně jako předcházející rok se festival konal v areálu bývalých hutí a železáren Dolních Vítkovic v Ostravě.

Hlavní hvězdou byla islandská skupina Sigur Rós, která se proslavila svými atmosfericky melodickými rockovými skladbami, doprovázenými jasným hlasem lídra kapely Jónsiho. Celkem festival nabídl kolem 200 interpretů z celého světa. Mezi dalšími lze zmínit jména The Knife, The xx, Jamie Cullum, Tomahawk, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Devendra Banhart, Asaf Avidan a další.

Z českých interpretů uvítal ostravský festival mj. Tata Boys, Zrní, Radůzu, Markétu Irglovou, Umakart, Psí vojáky, Anetu Langerovou, The Prostitues, Wanastowy Vjeci, Luno, Pražský výběr nebo Xindla X.

Stanové město se přesunulo ze Slezskoostravského hradu do prostoru přístupného podchodem z hlavního vchodu festivalu u Dolu Hlubina. Další možností byl Landek park, patnáct minut autobusem od dějiště.

Program festivalu den po dni

Přesný program byl zveřejněn v průběhu června 2013. Například ve čtvrtek vystoupili: Sigur Rós, Irie Révoltés, Fanfara Tirana meets Transglobal Underground, Tata Bojs nebo Psí vojáci.

V pátek zahráli Dub FX, Damien Rice, Bonobo, Woodkid, Asaf Avidan, Inspiral Carpets, Pražský výběr, Markéta Irglová, Aneta Langerová nebo Umakart.

Sobotní vystoupení zahrnovalo The Knife, The xx, Tiken Jah Fakoly, Balkan Beat Box, Zrní, Wanastowi Vjecy nebo Portless.

Na neděli byl připraven Jamie Cullum, Tomahawk, Devendra Banhart, Rokia Traoré či Radůza.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Havárii na Českolipsku s osmi zraněnými prověřuje inspekce, firmě hrozí dvoumilionová pokuta

Okolnosti úterního neštěstí, při kterém bylo v provozovně likvidace nebezpečného odpadu společnosti Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku zraněno osm lidí, prověřuje Státní úřad inspekce práce. Speciálně sestavený kontrolní tým zahájil činnost ve středu. Kdyby zjistil závažná porušení bezpečnostních předpisů, hrozí zaměstnavateli pokuta až do výše dvou milionů korun.

Při neštěstí v Hamru byli v úterý vážně zraněni dva lidé, na místě je museli záchranáři oživovat. Muž hospitalizovaný v Liberci je podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře ve velmi kritickém stavu.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Home Credit přerušil přípravy na vstup na hongkongskou burzu

Skupina Home Credit nebude kvůli tržním podmínkám pokračovat v přípravě vstupu na hlavní trh burzy v Hongkongu se svými akciemi. Bez dalších podrobností to oznámila firma. Stoprocentně vlastněná dceřiná firma Home Credit B.V., která se zaměřuje na spotřebitelské úvěry, požádala o povolení obchodovat s akciemi v Hongkongu v červenci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Druhý start ve finále SP střelci Nepejchalovi nevyšel

Druhý start ve finále Světového poháru českému sportovnímu střelci Filipu Nepejchalovi tolik nevyšel. Vítěz třípolohové střelby z malorážky dnes v Číně obsadil čtrnácté místo ve vzduchové pušce.

Dvacetiletý český talent tentokrát v disciplíně, v níž už dvakrát vyhrál soutěž Světového poháru včetně letošního triumfu v Mnichově, porazil jediného soupeře. S kvalifikačním nástřelem 620,8 bodu jej téměř pět bodů dělilo od postupu do osmičlenného finále.

Soutěž ovládl indický střelec Divjanš Singh Panvar, který teprve před měsícem oslavil sedmnácté narozeniny, o jedinou desetinu bodu před Istvánem Pénim z Maďarska.

Další zprávy