Parkování v evropských metropolích

25. 10. 2011 18:32
Za kolik zaparkujete v evropských metropolích?
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČRO

Každá cesta do zahraničí a návštěva některého velkoměsta s sebou přináší nutnost někde zaparkovat svoje vozidlo. Jaké jsou ceny v zahraničí? Vězte, než nejvíce dáte za parkování v Oslu a Kodani, nejméně naopak v Lisabonu či Bruselu.

V norské metropoli přijde jednodenní parkování na v průměru 1500 korun, v Kodani pak o tři stovky méně. Přes tisíc korun stojí jednodenní stání také v centru Londýna.

Další západoevropské země se pohybují v rozmezí od 600 do tisíce korun. V Amsterdamu stojí jedno parkovací místo zhruba 980 korun na den, stejně jako ve Vídni. O něco levnější je stání ve švýcarském Curychu a Ženevě či finských Helsinkách, kde přijde na 780 až 800 korun. O dalších sto až sto padesát korun je parkování levnější v Hamburku, Frankfurtu, Paříži či Madridu.

Na opačné straně žebříčku 50 nejdražších parkovacích míst na světě jsou z evropských velkoměst Milán, Řím, Berlín, Mnichov a Dublin, kde přijde parkování od zhruba 460 korun na den (Milán) do zhruba 520 (Mnichov). V Moskvě a Stockholmu stojí parkování zhruba 580 korun, v Athénách cca 640 korun, v Kyjevě asi 540 korun a Tel Avivu 520 korun. Nejlevnější parkování ze západoevropských metropolí je pak v Lisabonu (cca 330 korun), Glasgowě (350 korun) a Bruselu (400 korun).

Ve středo- a východoevropských zemích je parkování o poznání levnější. V Praze činí poplatek za jednodenní parkování 380 korun, v Bratislavě asi 180 korun, ve Varšavě o trochu víc než 200 korun a v Budapešti necelých 300 korun. V Záhřebu přijde parkování na asi 190 korun, Bukurešti 75, Podgorici 240, Sofii 260 a Bělehradě 180. Z pobaltských měst je nejdražší parkování v Tallinnu (360 korun), následovaném Vilniusem a Rigou (obě zhruba 175 korun).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy