Registr vozidel

12. 7. 2012 16:30
Registr vozidel je evidence všech vozidel a jejich vlastníků či provozovatelů, který vedou obecní úřady obcí s rozšířenou působností a příslušným oprávněním.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Registr vozidel je evidence všech vozidel a jejich vlastníků či provozovatelů, který vedou obecní úřady obcí s rozšířenou působností a příslušným oprávněním. Pro registraci vozidla je třeba zajít na příslušný úřad, v jehož správním obvodu má provozovatel vozidla bydliště nebo sídlo.

Motoristé jsou povinni se na registr vozidel dostavit v případě, že si vozidlo nově pořídí, zdědí, pokud vozidlo (celé nebo na součástky) prodají jinému majiteli, darují nebo ho odvezou na autovrakoviště, dále také v případě likvidace či rozebrání na součástky. Nahlásit se musí i odcizení vozidla.

V červenci 2012 spustilo ministerstvo dopravy nový registr vozidel. Registr, jehož dodavatelem je firma ATS-Telecom, měl začít fungovat po týdenní pauze, po níž přešel ze správy ministerstva vnitra na resort dopravy. Hodinu po spuštění se však celý systém zhroutil.

Náklady za tvorbu počítačové aplikace a nákup nové techniky dosáhly 47 milionů.

 

Právě se děje

Další zprávy