Nemocnice Čáslav

31. 5. 2015 10:44
Nemocnice se snaží zvyšovat kvalitu poskytovaných zdravotních služeb a zvyšovat komfort nabízený pacientům.
Moderně vybavená nemocncie získala první místo v rámci průzkumu HCI "Nemocnice očima pacientů".
Moderně vybavená nemocncie získala první místo v rámci průzkumu HCI "Nemocnice očima pacientů". | Foto: Aktuálně.cz

Spádovou oblastí nemocnice je část okresu Kutná Hora, Chrudim, Pardubice a Havlíčkův Brod. Celkem čítá 38 000-45 000 obyvatel, v závislosti na sezóně. Nemocnice poskytuje také lékařskou péči domovu důchodců, které má 60 ošetřovatelských lůžek a aktivně celoročně podporuje dárce krve. Zdravotnické zařízení poskytuje ambulantní péči v oblasti dětského lékařství, diabetologie a endokrinologie, gastroenterologie, gynekologie a porodnictví, chirurgie, hematologie a transfúzního lékařství, kardiologie, paliativní medicíny a léčby bolesti.

Základní informace

Adresa: Městská nemocnice Čáslav, Jeníkovská 348, 28601 Čáslav
Telefon: +420 327 305 166
E-mail: [email protected]
Ředitel: MUDr. Martin Novák

Dále pacientům nabízí služby rehabilitační a fyzikální medicíny, revmatologii, vnitřní lékařství, klinickou biochemii, anesteziologii a intenzivní medicínu. Lůžková péče je k dispozici pro chirurgii, ortopedii a traumatologii pohybového ústrojí a také v rámci vnitřního lékařství. Nemocnice ve vybraných oborech nabízí akutní lůžkovou péči.

Historie
Nemocnice byla založena v roce 1894. Od roku 1951 spadala pod Okresní ústav národního zdraví, jehož součástí byla až do roku 1992. Kvalita zdravotní péče v celém uvedeném období nebyla příliš uspokojivá. Celý okres měl k dispozici pouze čtyři lůžková oddělení, která poskytovala základní péči. Pacienti nemohli navštěvovat, v případě zdravotních obtíží, dokonce ani neurologické oddělení a ortopedické lůžkové oddělení. Veškerou péči, zejména specializovanou, museli nemocní hledat v Praze.

Oddělení nemocnice

Interní oddělení
Chirurgie
Gynekologie a porodnictví
Dětské oddělení
Geriatrie
Anesteziologie
RDG oddělení
Hematolgie a transfuzní oddělení
Biochemie
Rehabilitace
Sociální lůžka
Psychiatrická ambulance

V roce 1975 byla v čáslavské nemocnici založena odborná knihovna, jejíž fond osahoval přes 2000 knih. Nemocnice byla dlouhodobě zanedbávána, neposkytovala pacientům kvalitní a odbornou péči, a to zejména z důvodu, že vždy byla upřednostňována v rámci OÚNZ nemocnice v Kutné Hoře.

Současnost
V nemocnici Čáslav byla rekonstruována léčebna dlouhodobě nemocných, byl pořízen počítačový tomograf a vznikla propojovací chodba mezi LDN a hlavní budovou nemocnice. Projekt na vytvoření propojovací chodby získal od Regionálního operačního programu Střední Čechy dotaci 15,3 milionů Kč.

Dle zákona 95/2004 Sb. je v nemocnici akreditováno pět oborů, mezi které patří dětské lékařství, hematologie a transfuzní lékařství, vnitřní lékařství, gynekologie a porodnictví a chirurgie.

V roce 2006 se nemocnice v rámci průzkumu „Nemocnice očima pacientů“, který pořádá HealthCare Institute, umístila na prvním místě v rámci Středočeského kraje a celkově obsadila druhé místo v České Republice.

Kauzy
V roce 2008 se Čáslavská nemocnice ohradila proti postupování v oblasti zdravotních poplatků, které prováděla nemocnice v Kolíně. Kolínská nemocnice od pacientů poplatky nevybírala, a to stavělo Čáslavskou nemocnici do znevýhodněné pozice. Do opozice proti kolínské nemocnici se postavily i další nemocnice ve Středočeském kraji. Místopředseda Čáslavi pan Jaromír Strnad se na adresu zdravotnických poplatků vyjádřil tak, že není pro jejich zrušení, ale na druhou stranu udělá vše pro to, aby nebyla čáslavská nemocnice znevýhodněna. Jeho návrhem bylo, aby poplatky městům ve Středočeském kraji proplácel sám Kraj, nikoli pacienti.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Paušální daň pro příští rok vychází 5994 korun měsíčně

Paušální daň pro drobné podnikatele vychází pro příští rok 5994 korun měsíčně. Z toho minimální zdravotní pojistné činí 2627 Kč, minimální sociální pojistné navýšené o 15 procent 3267 Kč a daň z příjmů 100 Kč. Vyplývá to z informací na internetových stránkách ministerstva financí. Pro letošní rok je paušální daň stanovena na 5469 korun za měsíc. K paušální dani je přihlášeno zhruba 75 000 podnikatelů.

Paušální daň je určena pro živnostníky, neplátce DPH s ročními příjmy z podnikání do milionu korun. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí odpadne i důvod k většině kontrol. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) nedávno uvedla, že budu usilovat o rozšíření paušální daně také pro podnikatele s obratem až dva miliony korun.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy