Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

16. 1. 2012 21:15
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně je jedním z největších zdravotnických zařízení v Jihomoravském kraji. Spadá pod ministerstvo zdravotnictví.
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně
Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně | Foto: archiv nemocnice

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně disponovala v roce 2010 třiceti odbornými pracovišti s 964 lůžky.

Hospitalizováno tu bylo 27 632 lidí, ambulantních ošetření a vyšetření bylo provedeno 1 507 971. V té době tu pracovalo 2 737 zaměstnanců.

Současným ředitelem je Petr Koška.

Jde o druhou největší nemocnici v Brně. Jejím zřizovatelem je ministerstvo zdravotnictví. Nemocnice se podílí na výuce studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Vzhledem k řadě vysoce specializovaných pracovišť zajišťuje zdravotní péči pro obyvatele nejen Brna, ale i celé Moravy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Dozorující státní zástupce v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace týkající se možného výslechu svědků. Tímto pochybením došlo podle Vrchního státního zastupitelství k průtahům v trestním řízení. S informací přišla Česká televize.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
Další zprávy