Fakultní nemocnice Královské Vinohrady

17. 1. 2012 9:37
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady patří k největší zdravotnickým zařízením v Praze. Spadá pod ministerstvo zdravotnictví.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Fakultní nemocnice Královské Vinohrady je zdravotnické zařízení v pražské městské čtvrti Vinohrady.

V komplexu je několik specializovaných klinik, oddělení, ústavů, lékárny, heliport.

Nemocnice v současné době disponuje s 1279 nasmlouvaných lůžek. Na těchto lůžkách je ročně hospitalizováno více než 48 000 pacientů. V našich více než 60 ambulancích ročně ošetříme takřka 600 000 pacientů.

Současným ředitelem je Marek Zeman.

Nemocnice poskytuje léčebnou péči spádové oblasti občanů z Prahy 10, 3, 4 a okresu Praha-východ. Existují zde specializovaná pracoviště jako například klinika popáleninové medicíny nebo klinika plastické chirurgie, které zajišťují léčbu pro celou republiku.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Kreml uvítal Bidenův návrh prodloužit smlouvu o omezení jaderných zbraní o pět let

Kreml uvítal čtvrteční vyjádření Bílého domu, že nový americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o omezení strategických jaderných zbraní, zvané Nový START. Smlouva podepsaná v roce 2010 v Praze omezuje počet jaderných hlavic rozmístěných na nosičích na nejvýše 1550 na každé straně, ale její platnost vyprší 5. února, připomněla agentura AP.

"Můžeme jedině uvítat politickou vůli prodloužit tento dokument," řekl v pátek novinářům mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov podle agentury AFP. Nicméně dodal, že "vše záleží na detailech tohoto návrhu" a na tyto podrobnosti Moskva čeká.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, v úterý informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá. O prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy