Seat Leon

27. 7. 2010 16:27
Seat Leon je kompaktní rodinný hatchback založený na koncernové platformě MQB, tedy stejné, jako má nejnovější Volkswagen Golf.
Seat Leon
Seat Leon | Foto: Seat

Seat Leon je kompaktní rodinný hatchback založený na koncernové platformě MQB, tedy stejné, jako má nejnovější Volkswagen Golf.

Jedná se o nejprodávanější model značky Seat. Od roku 2012 je v prodeji třetí generace vyráběná jako tří- nebo pětidveřový hatchback a kombi. Třetí Seat Leon spojuje špičkovou technologii ve všech oblastech, od LED světlometů, přes multimediální systémy až po pomocné a bezpečnostní systémy.

Základem multimédií je systém Easy Connect pracující s 5,8palcovým dotykovým displejem navigace. Vyšší úrovně výbavy zahrnují například automatický dešťový senzor, nebo ponechání rozsvícených světel po dobu, kdy majitel v noci odchází od vozu do domu.

Seat Leon druhé generace se proslavil v šampionátu WTCC, kde s ním Yvan Müller v roce 2008 a Gabrielle Tarquini v roce 2009 získali titul mistra světa cestovních vozů. Existuje také vlastní seriál závodů Seat Leon Supercopa.

Délka: 4228 mm/4263 mm (3dv./5dv.)
Výška: 1446 mm/1459 mm (3dv./5dv.)
Šířka: 1810 mm/1784 mm (3dv./5dv.)
Objem zav. prostoru: 380 l
Motory:
Zážehové: 1.2 TSI (86 k/105 k), 1.4 TGI (110 k), 1.4 TSI (122 k/140 k) a 1.8 TSI (180 k)
Vznětové: 1.6 TDI (90 k/105 k) a 2.0 TDI (150 k)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil dnes ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy