Honda CR-Z

16. 4. 2013 23:44
Honda CR-Z je malé kompaktní hybridní kupé japonské automobilky Honda.
Honda CR-Z.
Honda CR-Z. | Foto: Radek Pecák

Honda CR-Z je malé kompaktní hybridní kupé japonské automobilky Honda. Na trh v Evropě byl tento vůz uveden v roce 2010, krátce po představení na ženevském autosalonu.

Originální design a koncepce vozu navazuje na populární model CR-X, po technické stránce ale vychází z hybridního modelu Insight. CR-Z využívá jedinečnou platformu s krátkým rozvorem a krátkou celkovou délkou oproti šířce. To přispívá k lepšímu zážitku z jízdy i dynamice.

Dvoudveřový vůz se sportovním designem využívá klasický benzínový motor v kombinaci s novým elektromotorem v hybridním systému IMA. Sportovní duch podporuje i systém Plus Sport, umožňující okamžité zvýšení výkonu a nejvyšší rychlost 200 km/h. CR-Z přitom spotřebuje pouze 5,0 l/100 km s emisemi CO2 116 g/km. CR-Z nabízí jedinou motorizaci v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou.

Délka: 4 075 mm
Výška: 1 740 mm
Šířka: 1 695 mm
Objem kufru: 393 l
Motory:
Benzínové: 1.5 i-VTEC (121 k) + IMA (15 kW)

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy