Honda CR-Z

16. 4. 2013 23:44
Honda CR-Z je malé kompaktní hybridní kupé japonské automobilky Honda.
Honda CR-Z.
Honda CR-Z. | Foto: Radek Pecák

Honda CR-Z je malé kompaktní hybridní kupé japonské automobilky Honda. Na trh v Evropě byl tento vůz uveden v roce 2010, krátce po představení na ženevském autosalonu.

Originální design a koncepce vozu navazuje na populární model CR-X, po technické stránce ale vychází z hybridního modelu Insight. CR-Z využívá jedinečnou platformu s krátkým rozvorem a krátkou celkovou délkou oproti šířce. To přispívá k lepšímu zážitku z jízdy i dynamice.

Dvoudveřový vůz se sportovním designem využívá klasický benzínový motor v kombinaci s novým elektromotorem v hybridním systému IMA. Sportovní duch podporuje i systém Plus Sport, umožňující okamžité zvýšení výkonu a nejvyšší rychlost 200 km/h. CR-Z přitom spotřebuje pouze 5,0 l/100 km s emisemi CO2 116 g/km. CR-Z nabízí jedinou motorizaci v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou.

Délka: 4 075 mm
Výška: 1 740 mm
Šířka: 1 695 mm
Objem kufru: 393 l
Motory:
Benzínové: 1.5 i-VTEC (121 k) + IMA (15 kW)

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy