IWC - Mezinárodní velrybářská komise

30. 11. 2011 15:36
Mezinárodní velrybářská komise (IWC) byla založena na základě Mezinárodní konvence pro regulaci lovu velryb, která byla podepsána v prosinci roku 1946 ve Washingtonu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Mezinárodní velrybářská komise (IWC) byla založena na základě Mezinárodní konvence pro regulaci lovu velryb, která byla podepsána v prosinci roku 1946 ve Washingtonu. Tato konvence má za úkol zajistit zachování velrybích populací a řízený lov velryb.

Hlavním úkolem IWC je dohlížet na dodržování této konvence po celém světě. Mezi její opatření patří například naprostý zákaz lovu některých kytovců, vyhlašování velrybích rezervací v určitých oblastech, určování jak velký počet velryb konkrétního druhu může být loven a od jaké velikosti. IWC určuje, kdy začíná a končí lovná sezóna, zakazuje odchyt velrybích mláďat, které matky ještě kojí, a velrybích samic, které mají mládě. Dohlíží, aby velrybáři vedli statistiky o počtu ulovených velryb. Usiluje také, aby zabíjení lovených velryb bylo co nejhumánnější.
Komise dále koordinuje a financuje výzkum velryb, publikuje výsledky vědeckého bádání v této oblasti.
IWC má stálý sekretariát v Cambridgi v Anglii.
http://www.iwcoffice.org

 

Právě se děje

před 16 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy