IWC - Mezinárodní velrybářská komise

30. 11. 2011 15:36
Mezinárodní velrybářská komise (IWC) byla založena na základě Mezinárodní konvence pro regulaci lovu velryb, která byla podepsána v prosinci roku 1946 ve Washingtonu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Mezinárodní velrybářská komise (IWC) byla založena na základě Mezinárodní konvence pro regulaci lovu velryb, která byla podepsána v prosinci roku 1946 ve Washingtonu. Tato konvence má za úkol zajistit zachování velrybích populací a řízený lov velryb.

Hlavním úkolem IWC je dohlížet na dodržování této konvence po celém světě. Mezi její opatření patří například naprostý zákaz lovu některých kytovců, vyhlašování velrybích rezervací v určitých oblastech, určování jak velký počet velryb konkrétního druhu může být loven a od jaké velikosti. IWC určuje, kdy začíná a končí lovná sezóna, zakazuje odchyt velrybích mláďat, které matky ještě kojí, a velrybích samic, které mají mládě. Dohlíží, aby velrybáři vedli statistiky o počtu ulovených velryb. Usiluje také, aby zabíjení lovených velryb bylo co nejhumánnější.
Komise dále koordinuje a financuje výzkum velryb, publikuje výsledky vědeckého bádání v této oblasti.
IWC má stálý sekretariát v Cambridgi v Anglii.
http://www.iwcoffice.org

 

Právě se děje

před 24 minutami

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou přes 120 tisíc vojáků, tvrdí ministr

Rusko bude mít brzy u hranic s Ukrajinou více než 120 tisíc vojáků, řekl ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba. Podle šéfa ukrajinské diplomacie jsou v současné vypjaté situaci zapotřebí nové sankce proti konkrétním sektorům ruského hospodářství. V pondělí na jednání se svými protějšky z Evropské unie prý nicméně ukrajinský ministr necítil, že by evropské země měly v tuto chvíli "chuť" uvalit na Rusko další ekonomické postihy.

"Ruští vojáci stále přiházejí do blízkosti našich hranic," prohlásil v úterý Kuleba na tiskové konferenci. "Během týdne čekáme, že celkové síly dosáhnou přes 120 tisíc vojáků," dodal s tím, že to neznamená, že se na tomto počtu navyšování ruských sil v oblasti zastaví. Kyjev podle Kuleby nechce válku ani další stupňování napětí, nelze však říci, jaké další kroky podnikne Moskva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy