Windows Phone 7.5 Mango

2. 11. 2011 22:09
Windows Phone 7.5 Mango je výrazný softwarový update pro operační systém Windows Phone, který vyvíjí softwarový gigant Microsoft.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: GSMARENA.COM

Windows Phone 7.5 Mango je výrazný softwarový update pro operační systém Windows Phone, který vyvíjí softwarový gigant Microsoft. Systém sám sebe identifikuje jako verzi 7.1, vzhledem k rozsahu vylepšení ale nese marketingové označení 7.5 a pod tímto číslem a kódovým jménem Mango vystupuje i ve všech oficiálních materiálech.

Systém s více než pěti stovkami vylepšení byl poprvé představen v květnu 2011 a povýšit na něj jde od 27. prosince téhož roku. První telefony s již obsaženou aktuální verzí mobilního systému Windows se pak plánují na podzim nebo zimu.

Komunikační dovednosti

Nově se veškerá komunikace s danou osobou soustřeďuje do jednoho vlákna. Je jedno, zda s dotyčným uživatel komunikuje pomocí SMS, MMS, přes Facebook Chat nebo Windows Live Messenger, ale celá konverzace se nachází na jednom místě.

Podobně sjednocené jsou i skupiny kontaktů a pod jednou ikonou se tak skrývají aktualizace celé skupiny, nikoliv jen jednotlivce. Využívání skupin pro odesílání více zpráv najednou pak je jaksi samozřejmostí.

Adresář kontaktů je propojený se sociálními sítěmi Twitter či LinkedIn, e-mailová schránka dokáže operovat s více účty najednou a Mango dokáže převádět text na řeč a naopak. Česky však poslední zmíněná služba zatím nemluví.

Vylepšené aplikace

Windows Phone 7.5 přišel s dlouho očekávaným multitaskingem a dokáže tak pracovat s hned několika aplikacemi najednou, přičemž mezi nimi lze libovolně přepínat.

Výrazného vylepšení se pak dostalo i internetovému prohlížeči Internet Explorer 9, který nyní disponuje stejným jádrem jako počítačová verze. Dále se zlepšilo například vyhledávání a stahování aplikací z Marketplace.

Mango v češtině

S říjnovým updatem sice čeština ještě nepřišla, ale v nových telefonech s předinstalovaným Windowsem 7.5 už bude. Čechům se dostane i plnohodnotná verze obchodu Marketplace a čeština chybí jen ve funkcích závislých na portálu Bing.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Dozorující státní zástupce v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch v kauze Čapí hnízdo podle Vrchního státního zastupitelství pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace týkající se možného výslechu svědků. Tímto pochybením došlo podle Vrchního státního zastupitelství k průtahům v trestním řízení. 

"O výsledku dohledového přezkumu bylo podrobně informováno dozorové Městské státní zastupitelství v Praze, kdy jeho vedení by mělo na zjištěné pochybení reagovat a přijmout účinné opatření tak, aby k jeho opakování v budoucnu již nedošlo," popsala vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy