Windows Phone 7.5 Mango

2. 11. 2011 22:09
Windows Phone 7.5 Mango je výrazný softwarový update pro operační systém Windows Phone, který vyvíjí softwarový gigant Microsoft.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: GSMARENA.COM

Windows Phone 7.5 Mango je výrazný softwarový update pro operační systém Windows Phone, který vyvíjí softwarový gigant Microsoft. Systém sám sebe identifikuje jako verzi 7.1, vzhledem k rozsahu vylepšení ale nese marketingové označení 7.5 a pod tímto číslem a kódovým jménem Mango vystupuje i ve všech oficiálních materiálech.

Systém s více než pěti stovkami vylepšení byl poprvé představen v květnu 2011 a povýšit na něj jde od 27. prosince téhož roku. První telefony s již obsaženou aktuální verzí mobilního systému Windows se pak plánují na podzim nebo zimu.

Komunikační dovednosti

Nově se veškerá komunikace s danou osobou soustřeďuje do jednoho vlákna. Je jedno, zda s dotyčným uživatel komunikuje pomocí SMS, MMS, přes Facebook Chat nebo Windows Live Messenger, ale celá konverzace se nachází na jednom místě.

Podobně sjednocené jsou i skupiny kontaktů a pod jednou ikonou se tak skrývají aktualizace celé skupiny, nikoliv jen jednotlivce. Využívání skupin pro odesílání více zpráv najednou pak je jaksi samozřejmostí.

Adresář kontaktů je propojený se sociálními sítěmi Twitter či LinkedIn, e-mailová schránka dokáže operovat s více účty najednou a Mango dokáže převádět text na řeč a naopak. Česky však poslední zmíněná služba zatím nemluví.

Vylepšené aplikace

Windows Phone 7.5 přišel s dlouho očekávaným multitaskingem a dokáže tak pracovat s hned několika aplikacemi najednou, přičemž mezi nimi lze libovolně přepínat.

Výrazného vylepšení se pak dostalo i internetovému prohlížeči Internet Explorer 9, který nyní disponuje stejným jádrem jako počítačová verze. Dále se zlepšilo například vyhledávání a stahování aplikací z Marketplace.

Mango v češtině

S říjnovým updatem sice čeština ještě nepřišla, ale v nových telefonech s předinstalovaným Windowsem 7.5 už bude. Čechům se dostane i plnohodnotná verze obchodu Marketplace a čeština chybí jen ve funkcích závislých na portálu Bing.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy