Windows Phone 7.5 Mango

2. 11. 2011 22:09
Windows Phone 7.5 Mango je výrazný softwarový update pro operační systém Windows Phone, který vyvíjí softwarový gigant Microsoft.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: GSMARENA.COM

Windows Phone 7.5 Mango je výrazný softwarový update pro operační systém Windows Phone, který vyvíjí softwarový gigant Microsoft. Systém sám sebe identifikuje jako verzi 7.1, vzhledem k rozsahu vylepšení ale nese marketingové označení 7.5 a pod tímto číslem a kódovým jménem Mango vystupuje i ve všech oficiálních materiálech.

Systém s více než pěti stovkami vylepšení byl poprvé představen v květnu 2011 a povýšit na něj jde od 27. prosince téhož roku. První telefony s již obsaženou aktuální verzí mobilního systému Windows se pak plánují na podzim nebo zimu.

Komunikační dovednosti

Nově se veškerá komunikace s danou osobou soustřeďuje do jednoho vlákna. Je jedno, zda s dotyčným uživatel komunikuje pomocí SMS, MMS, přes Facebook Chat nebo Windows Live Messenger, ale celá konverzace se nachází na jednom místě.

Podobně sjednocené jsou i skupiny kontaktů a pod jednou ikonou se tak skrývají aktualizace celé skupiny, nikoliv jen jednotlivce. Využívání skupin pro odesílání více zpráv najednou pak je jaksi samozřejmostí.

Adresář kontaktů je propojený se sociálními sítěmi Twitter či LinkedIn, e-mailová schránka dokáže operovat s více účty najednou a Mango dokáže převádět text na řeč a naopak. Česky však poslední zmíněná služba zatím nemluví.

Vylepšené aplikace

Windows Phone 7.5 přišel s dlouho očekávaným multitaskingem a dokáže tak pracovat s hned několika aplikacemi najednou, přičemž mezi nimi lze libovolně přepínat.

Výrazného vylepšení se pak dostalo i internetovému prohlížeči Internet Explorer 9, který nyní disponuje stejným jádrem jako počítačová verze. Dále se zlepšilo například vyhledávání a stahování aplikací z Marketplace.

Mango v češtině

S říjnovým updatem sice čeština ještě nepřišla, ale v nových telefonech s předinstalovaným Windowsem 7.5 už bude. Čechům se dostane i plnohodnotná verze obchodu Marketplace a čeština chybí jen ve funkcích závislých na portálu Bing.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Růst české ekonomiky zpomalil

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 2,5 procenta, oproti předchozímu čtvrtletí stoupl hrubý domácí produkt (HDP) o 0,3 procenta. Ve druhém čtvrtletí česká ekonomika vykázala podle zpřesněného říjnového odhadu meziroční růst 2,8 procenta, mezičtvrtletně vzrostla o 0,7 procenta. Analytici ve 3. čtvrtletí počítali s růstem meziročně o 2,7 procenta a mezičtvrtletně o 0,4 procenta.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Německá ekonomika se těsně vyhnula recesi, HDP vzrostl o 0,1 procenta

Německá ekonomika se ve třetím čtvrtletí těsně vyhnula recesi. Hrubý domácí produkt se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 0,1 procenta po poklesu 0,2 procenta v období duben až červen. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru pokles HDP o 0,1 procenta. Podle statistiků ekonomiku v mezičtvrtletním srovnání podpořila hlavně spotřeba. Výdaje domácností i vlády se zvýšily. Rostl také vývoz, zatímco dovoz zůstal zhruba na stejné úrovni jako v předchozích třech měsících.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 52 minutami

Student školy na východě Ruska střílel na spolužáky, jednoho z nich zabil

Jednoho člověka zabil a další tři zranil útočník, který ve čtvrtek střílel na vysoké škole ve východoruském Blagověščensku. Policie podle agentury TASS uvedla, že motivem mladíka, který byl studentem školy a který poté spáchal sebevraždu, byly zřejmě spory se spolužáky.

"Na místě jsme našli těla dvou mladých lidí včetně útočníka," uvedla místní pobočka ruského ministerstva vnitra. Dodala, že zbraň měl registrovanou 19letý muž, který je považován za střelce. Útočníkovou obětí je rovněž 19letý student. V nemocnici skončili tři mladí lidé, stav dvou z nich byl označen jako středně vážný, oba podle médií museli podstoupit operaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy