LinkedIn

31. 10. 2011 22:31
LinkedIn je profesně orientovaná sociální síť, která slouží odborníkům z nejrůznějších oborů k diskusím o pracovních zájmech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

LinkedIn je profesně orientovaná sociální síť, která slouží odborníkům z nejrůznějších oborů k diskusím o pracovních zájmech. Síť funguje v devíti světových jazycích, měsíčně ji navštíví téměř padesát milionů uživatelů a svůj profil má k srpnu 2011 přes 120 milionů uživatelů.

Základní principy jsou podobné jako na Facebooku. Jednotliví uživatelé se mohou vzájemně přidávat do svých kontaktů a posílat si mezi sebou zprávy. Hlavní roli zde ale hraje samotný profil obsahující jakýsi životopis se vzděláním a pracovními zkušenostmi.

Portál často využívají personalisté či headhunteři, kteří si v množství uživatelů mohou vybrat vhodného kandidáta na požadovanou pozici.

Profil uživatele

Běžný uživatel si plně vystačí s bezplatnou verzí profilu, která umožňuje vytvoření profesionální sítě, vstupování do skupin, vyhledávání potenciálního zaměstnavatele a hlavně žádání o práci. V omezené míře pak lze nahlížet do profilů ostatních uživatelů.

Placený prémiový účet navíc přidává možnost posílání zpráv mimo vlastní síť kontaktů, různé filtry vyhledávání, možnosti psaní poznámek nebo profilů organizace do složek.

Při registraci je nutné uvést svůj pracovní poměr, zemi a pracovní pozice, přičemž jednotlivé kategorie životopisu lze posléze měnit a vložené údaje aktualizovat.

Systém doporučení a další funkce

V životopisu lze vyplnit v podstatě cokoliv, váhu mu však dodává až vlastní systém doporučení. Na požádání totiž můžou kolegové či obchodní partneři sepsat krátké zhodnocení určité pracovní činnosti, což uvedeným informacím přidá na důvěře.

Uživatelé se pak mohou spojovat do různých pracovních či oborových skupin a poměrně významnou roli mají i další externí aplikace. Skrze ně totiž jdou sdílet různé prezentace, kalendáře akcí nebo další užitečné věci.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Izrael v noci na pondělí podnikl nálety proti radikální palestinské skupině Islámský džihád v Sýrii a v Pásmu Gazy.

"Před krátkou chvíli (izraelské síly) podnikly sérii náletů proti teroristickým cílům patřícím organizaci Islámský džihád jižně od Damašku a proti desítkám teroristickým cílů patřícím Islámskému džihádu v Pásmu Gazy," uvedl armádní mluvčí.

Nálety podle agentury AFP následovaly po nedělních potyčkách v Pásmu Gazy, odkud Islámský džihád odpaloval rakety na Izrael, kde se úřady rozhodly v pondělí zavřít školy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy