LinkedIn

31. 10. 2011 22:31
LinkedIn je profesně orientovaná sociální síť, která slouží odborníkům z nejrůznějších oborů k diskusím o pracovních zájmech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

LinkedIn je profesně orientovaná sociální síť, která slouží odborníkům z nejrůznějších oborů k diskusím o pracovních zájmech. Síť funguje v devíti světových jazycích, měsíčně ji navštíví téměř padesát milionů uživatelů a svůj profil má k srpnu 2011 přes 120 milionů uživatelů.

Základní principy jsou podobné jako na Facebooku. Jednotliví uživatelé se mohou vzájemně přidávat do svých kontaktů a posílat si mezi sebou zprávy. Hlavní roli zde ale hraje samotný profil obsahující jakýsi životopis se vzděláním a pracovními zkušenostmi.

Portál často využívají personalisté či headhunteři, kteří si v množství uživatelů mohou vybrat vhodného kandidáta na požadovanou pozici.

Profil uživatele

Běžný uživatel si plně vystačí s bezplatnou verzí profilu, která umožňuje vytvoření profesionální sítě, vstupování do skupin, vyhledávání potenciálního zaměstnavatele a hlavně žádání o práci. V omezené míře pak lze nahlížet do profilů ostatních uživatelů.

Placený prémiový účet navíc přidává možnost posílání zpráv mimo vlastní síť kontaktů, různé filtry vyhledávání, možnosti psaní poznámek nebo profilů organizace do složek.

Při registraci je nutné uvést svůj pracovní poměr, zemi a pracovní pozice, přičemž jednotlivé kategorie životopisu lze posléze měnit a vložené údaje aktualizovat.

Systém doporučení a další funkce

V životopisu lze vyplnit v podstatě cokoliv, váhu mu však dodává až vlastní systém doporučení. Na požádání totiž můžou kolegové či obchodní partneři sepsat krátké zhodnocení určité pracovní činnosti, což uvedeným informacím přidá na důvěře.

Uživatelé se pak mohou spojovat do různých pracovních či oborových skupin a poměrně významnou roli mají i další externí aplikace. Skrze ně totiž jdou sdílet různé prezentace, kalendáře akcí nebo další užitečné věci.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy