reklama
 
 

Mobile World Congress

22. 2. 2012 14:54
Mobile World Congress v Barceloně ukazuje světu novinky telefonní techniky.

Měsíc únor bývá tradičně zasvěcen technologii mobilních telefonů. Zatímco v lednu se představují na veletrhu CES elektronické novinky napříč kategoriemi, Mobile World Congress je určen speciálně telefonní technice. Od roku 2011 bylo určeno jako pořádající město Barcelona ve Španělsku. V katalánské metropoli by pak měl kongres zůstat ještě následujících sedm let.

Až do roku 2006 přitom přehlídka novinek ze světa telefonů probíhala ve francouzském městě Cannes. Účast na Mobile World Congress bývá kolem padesáti až šedesáti tisíc návštěvníků. Datum konání je pohyblivé. V roce 2011 se konal ve dnech 14. - 17. února, v roce 2012 je start až 27. února a konec 1. března.

Pro výrobce mobilních technologií je to prvořadé místo k předvedení nových modelů a nových vychytávek. Setkávají se zde jak výrobci a distributoři mobilních přístrojů typu smartphone (Samsung, HTC, Motorola atd.), tak představitelé telefonních operátorů, dodavatelů hardwaru, zástupci prodejních míst i poskytovatelé softwarového vybavení (např. Google vyvíjející rozšířený operační systém Android).

Akce se poprvé pořádala v roce 1987, od té doby několikrát pozměnila název. Začínala jako GSM World Congress, posléze přibrala do názvu trojku - 3GSM World Congress. Nyní se nejčastěji používá zjednodušený název Mobile World Congress. Pořadatelem přitom zůstává profesní organizace GSMA, která sdružuje hlavně mobilní operátory, ale také přidružené společnosti podporující standard mobilních telefonů GSM.

V roce 2012 bylo na akci přihlášeno na 1480 společností. Často se však stává, že pro významná oznámení si velké společnosti vyberou jiný čas. Proto se například Apple neúčastní CES. Samsung podobnou strategii nejspíš zvolí při prezentaci nového modelu smartphonu Galaxy S III. Až do konce kongresu však bývá vše otevřené. Otazníky nad prezentací v roce 2012 se týkají i Nokie Lumie 900 či HTC Edge. Každoročně však bývá událost líhní nových technologií i ukazatelem dalšího vývoje mobilního průmyslu.

22. 2. 2012 14:54

reklama
Pokračujte dál
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama