LG

29. 11. 2011 14:27
**LG** je druhý největší jihokorejský konglomerát, který co do velikosti předčil už jen Samsung. Zabývá se výrobou elektroniky, chemikálií a telekomunikačními produkty. Sídlí v hlavním městě Soulu.
LG
LG | Foto: TECHPOWERUP.COM

LG je druhý největší jihokorejský konglomerát, který co do velikosti předčil už jen Samsung. Zabývá se výrobou elektroniky, chemikálií a telekomunikačními produkty. Sídlí v hlavním městě Soulu, ovšem pobočky má rozmístěné ve více než osmdesáti zemích světa a zaměstnává téměř 200 tisíc lidí.

Vlajkovou lodí koncernu je dceřiná společnost LG Elecronics, která vyrábí spotřební elektroniku, nicméně pod nadnárodního giganta spadá jí i další firmy jako LG Display (LCD panely), LG U+ (korejský mobilní operátor), LG Chem (chemikálie) a další.

Za rok 2010 konglomerát vykazoval zisk 5,8 miliard dolarů

Historie

Základy společnosti položil Koo In-Hwoi v roce 1947, kdy vytvořil chemickou společnost Lak-Hui (výslovnost stejná jako u anglického slova ,,Lucky"). Ta postupně rozšiřovala spektrum svých činností, v roce 1952 se stala první korejskou firmou v plastikářském průmyslu a o dalších šest let později zformovala elektronickou divizi nazvanou GoldStar. Spojení dvou firem pak po dlouho dobu neslo jméno Lucky-Goldstar.

GoldStar se stal prvním výrobcem radiových přijímačů v Koreji a pod touto značkou se prodávalo množství další spotřební elektroniky. Lucky se mezitím proslavilo svou řadou hygienických produktů, jako byly mýdla, prací prostředky nebo zubní pasty.

V roce 1995 pak společnost z důvodu větší konkurenceschopnosti na globálním trhu zkrátila svůj název na LG, které až pozdější marketingová kampaň spojila s heslem "Life's Good". Písmena navíc dala vzniknout současnému logu společnosti, které má představovat usmívající se lidský obličej.

Od roku 2001 LG mělo dva společné podniky s holandským výrobcem Philips, spolupráci při výrobě elektroniky a LCD panelů však vydržela jen sedm let, poté se Philips zbavil svých akcií. Aktuálně ale LG podniká společně s firmou Hitachi a produktem jejich kooperace jsou optické mechaniky CD a DVD-ROM.

Od roku 1989 společnost vlastní baseballový klub LG Twins ze Soulu.

 

Právě se děje

Další zprávy